Grįžti atgal
Visos Kategorijos

Šampano taurės

Mėgstate kartais paragauti šampano arba putojančio vyno, tačiau dar neturite specialiai jam skirtų taurių? Plačiame Zana.lt asortimente galite rasti itin platų tokių indų pasirinkimą. Be to, kad patraukliai atrodo, stiklinės bei krištolinės šampano taurės leidžia pilnai atsiskleisti jo skoniui ir aromatui. Todėl mėgautis šiuo gėrimu tampa dar maloniau. Daugiau apie šampano taures ir jų pasirinkimą galite sužinoti skaitydami toliau.

Filtras
Rūšiuoti

Rūšiuoti

  • Rodyti per puslapį
  • 36
  • 64
  • 128
  • per puslapį
Atlikta

Šampano taurių įvairovė

 

Kaip nuspręsti, kokių šampano taurių reikia? Nors iš pradžių ši užduotis gali pasirodyti nelengva, susipažinus su pagrindiniais tokių indų tipais, viskas tampa kur kas paprasčiau. Taigi dabar juos plačiau ir aptarsime.

 

Šampano fleitos

 

Šampano fleitos – klasikinės ir dažniausiai šampanui naudojamos taurės. Tai elegantiški indai su ilgomis kojelėmis ir siaurais dubenėliais su stačiais kraštais. Be abejonės, tai bene geriausiai atpažįstamos taurės šampanui. Ilgos kojelės užtikrina patogų indo paėmimą ir kartu leidžia nepaliesti dubenėlio, tokiu būdu nesušildant gėrimo. Todėl jis ilgiau išlieka vėsus. Šis kriterijus svarbus kalbant ir apie balto vyno taures.

 

Siauras stiklinės ar krištolinės taurės dubuo neleidžia šampanui kontaktuoti su oru, todėl sulėtėja jo karbonizacija. Tai padeda ilgą laiką išlaikyti šiame gėrime esančius burbuliukus. Tokiose taurėse dažniausiai patiekiamas jaunas putojantis vynas arba šampanas, įskaitant „Cava“, „Franciacorta“, „Prosecco“ ir „Asti“.

 

Tulpės formos taurės šampanui

 

Šios prabangios šampano taurės panašios į prieš tai aptartas feitas. Tačiau pagrindinis jų skirtumas – kraštai. Tulpės formos taurės kraštai yra siauresni nei dubenėlio centras, kas suteikia šiam indui unikalią išvaizdą. Tačiau ką suteikia toks nedidelis skirtumas?

 

Susiaurinti kraštai sustiprina šampano aromatus, nukreipdami juos link nosies. Išskirtinė stiklinės ar krištolinės taurės forma leidžia vienu metu mėgautis gėrimo aromatu ir skoniu. Bendrai tokie indai suteikia geresnę ragavimo patirtį. Juose dažniausiai patiekimas jaunas arba subrendęs šampanas, pavyzdžiui, „Cava“, „Franciacorta“, „Prosecco“ ir „Asti“.

 

Taigi, jeigu esate šių gėrimų mėgėjai, nepraleiskite progos peržvelgti Zana.lt asortimento. Jame esančios stiklinės ir krištolinės šampano taurės internetu vertos Jūsų dėmesio.

 

Plačios šampano taurės arba lėkštutės

 

Kitaip tokia šampano taurė dar vadinama „Coupe“. Tai tradicinės formos indas, priskiriamas „senajai mokyklai“ ir siejamas su praėjusiu amžiumi. Kitaip nei kitos taurės šampanui, lėkštutės turi platų dubenėlį ir trumpesnę kojelę. Dažnai tokie indai naudojami vestuvėse ar kokteilių vakarėliuose, nes pasižymi rafinuotumu ir leidžia pamatyti kiekvieną aplink taurę šokinėjantį burbuliuką.

 

Paprastai tokiose vintažinėse taurėse patiekiamas saldus šampanas, toks kaip „Cava“, „Franciacorta“ arba „Prosecco“. Taip pat dažnai jos naudojamos kokteiliams patiekti.

 

Šampano trimitai

 

Taip vadinami šampano trimitai turi daug siauresnį ir ilgesnį dubenį, taip pat vidutinę arba ilgą kojelę. Tokių taurių anga yra ypač plati, o kraštai tiesiai arba išlenktai platėjantys į viršų. Panašiai kaip ir fleitos, trimitai turi siaurą dubenėlį, kuris sulaiko šampano skonį ir padeda išvengti greitos dekarbonizacijos. Netoli dubenėlio dugno paprastai yra grublėtas taškas, kuris leidžia susikaupti burbuliukams, todėl šie išlieka ilgiau.

 

Norite patogiai ir greitai išsirinkti aukštos kokybės indus, o gal sužinoti, kokia Jus dominančios krištolinės šampano taurės kaina? Visa tai galite padaryti Zana.lt. Susipažinkite su plačiu el. parduotuvės asortimentu ir įsigykite norimas prekes internetu. Turite klausimų? Tuomet susisiekite su mumis. Esame pasiruošę Jums padėti!

 

Į ką atkreipti dėmesį renkantis šampano taures?

 

Dabar, kai jau žinote, kokios yra populiariausios taurės šampanui, verta susipažinti su pagrindiniais tokių indų pasirinkimo kriterijais. Plačiau apie kiekvieną iš jų – jau dabar.

 

Forma

 

Taurės su mažesnėmis angomis ir dubenėliais geriau atskleidžia šampano skonį, t. y. labiau jį sustiprina, nei turinčios didesnius dubenėlius. Todėl jei dažniausiai ragaujate pigesnį putojantį vyną arba šampaną, rinkitės siauresnius indus. Jie paslėps gėrimo trūkumus ir išryškins skonį.

 

Medžiaga

 

Populiariausios yra stiklinės ir krištolinės taurės. Pagrindinis šių medžiagų skirtumas – storis. Tam, kad būtų patvarus, standartinis stiklas yra storesnis, o krištolas gali būti plonesnis. Apskritai, kuo mažiau bet kokia medžiaga sąveikauja su gomuriu, tuo mažiau įtakos skoniui ji turi. Todėl plonesnės krištolinės taurės užtikrina geriausią ragavimo patirtį. Tačiau aukštos kokybės stikliniai indai, kuriuos galite rasti Zana.lt asortimente, taip pat yra puikus pasirinkimas.

 

Patvarumas

 

Tikriausiai kiekvienas investuojantis į žinomo gamintojo indus nori, kad jie būtų ilgaamžiai. Visgi ypač krištolinės taurės dažniausiai yra labai trapios. Todėl siekiant išvengti jų įskilimo ar sudužimo, svarbu vengti bet kokių mechaninių pažeidimų.

 

Stiklinės taurės šampanui paprastai yra patvaresnės. Todėl jei dažnai sudaužote indus, šis variantas Jums gali būti palankesnis. Bet kokiu atveju, aukštos kokybės taurės bus patvaresnės nei pigios, todėl prieš pirkdami nepamirškite įvertinti šio aspekto.

 

Kaip prižiūrėti šampano taures?

 

Tam, kad įsigytos taurės ilgai išliktų patrauklios išvaizdos, be abejonės, svarbu jas tinkamai prižiūrėti. Kaip tai daryti, dabar ir aptarsime.

 

Laikymas

 

Smulkių šampano taurių nereikėtų ilgą laiką laikyti apverstų ant lygaus paviršiaus. Tokiu būdu papildomai apkraunamas jų kraštas ir sulaikomas oras dubenyje. Norint taures laikyti apverstas, geriausiai tam tinka specialios lentynos, laikikliai. Jeigu tokių neturite, šiuos stiklinius indus laikykite neapverstus, uždarose spintelėse, kad šie mažiau apdulkėtų.

 

Prieš patiekiant šampaną

 

Tam, kad svečiams ir Jums patiems ragauti šampaną būtų kuo maloniau, prieš jį pildami į taures, pastarąsias išvalykite šluoste, neturinčia pūkelių. Tam, kad rezultatas būtų dar geresnis, indus prieš tai galite perlieti nedideliu kiekiu karšto vandens arba palaikyti virš garuojančio vandens puodo. Tada nublizginkite visą taurių paviršių.

 

Plovimas

 

Yra du pagrindiniai taurių plovimo būdai: indaplovėje arba rankomis. Jo pasirinkimas priklauso tiek nuo turimos įrangos, tiek nuo pasirinktų stiklinių indų.

 

Nors indaplovė ir yra labai patogus dalykas, ne visas taures joje galima ir rekomenduojama plauti. Tai lemia keletas priežasčių. Visų pirma tiek stiklinės, tiek krištolinės taurės yra pakankamai trapios. Todėl plaunant indaplovėje jos gali lengviau įskilti ar sudužti. Be to, kartais ant stiklo lieka ploviklio likučių.

 

Visgi, jeigu norima naudoti būtent indaplovę, vienu metu joje patariama plauti vien tik taures be kitų indų (lėkščiųpuodelių ar panašiai). Taip pat rekomenduojama naudoti perpus mažiau ploviklio nei įprastai. Vos tik pasibaigus plovimui, taures reikėtų iš karto išimti iš indaplovės ir išdžiovinti.

 

Kaip jau tikriausiai spėjote suprasti, siekiant užtikrinti tiek šampano, tiek bet kokių kitų taurių ilgaamžiškumą, geriausia jas plauti rankomis. Svarbiausia, kad tam nereikia jokių ypatingų priemonių. Idealiai taurių švarai palaikyti paprastai pakanka karšto vandens ir kempinėlės. Esant poreikiui, galima naudoti ir švelnų skystą ploviklį.

 

Prieš taures plaunant kriauklėje į ją rekomenduojama įdėti paminkštinantį kilimėlį. Tai leis išvengti indų įskėlimo arba sudaužymo, taip pat pačios kriauklės pažeidimo. Siekiant sumažinti tokią riziką, taures patariama plauti po vieną, o ne visas iš karto.

 

Jau kurį laiką svarstote galimybę įsigyti šampano taures? Galbūt dabar pats metas tai padaryti. Zana.lt asortimente gausu žinomų gamintojų indų, pasižyminčių patvarumu ir nepriekaištinga išvaizda. Užsisakykite norimas prekes internetu – tegul mėgautis putojančiu gėrimu tampa dar maloniau.