Grįžti atgal
Visos Kategorijos

Tortinės

Išraiškinga tortinė ant kojelės – bet kokios stilistikos namų ar šventės puošmena. Dairotės virtuvės ar valgomojo kambario akcento, šventinio atributo, o gal dovanos? Šiandien virtualiame Zana.lt asortimente patikusias stiklines tortines internetu užsisakyti galite vos keliais mygtukų paspaudimais. Čia rasite ne tik išskirtinio dizaino, rankų darbo gaminius, bet ir kelias naudingas įžvalgas, kurios padės išsirinkti daiktą per nuotolį.

Filtras
Rūšiuoti

Rūšiuoti

 • Rodyti per puslapį
 • 36
 • 64
 • 128
 • per puslapį
Atlikta

Tortinės pasirinkimas – nuo ko pradėti?

 

Priešingai nei gali pasirodyti, gaminį internetu pasirinkti itin paprasta. Tereikia įvertinti savo interjero stilistiką ir pamėgtų desertų asortimentą. Pagal tai vertinamas ir reikalingas stovas tortui. Keli svarbiausi niuansai, į kuriuos svarbu atsižvelgti:

 

 1. dydis (standartas apie 25–33 cm);
 2. stilistika;
 3. medžiaga;
 4. indo kraštai (nėra / yra nuleisti / yra pakelti).

 

Iš nuotraukos sunku pasakyti, ar indas – pakankamo dydžio. Todėl būtinai patikrinkite kiekvienos prekės informaciniame apraše pateiktus matmenis. Konditeriai rekomenduoja – stovai tortams turi būti tokio pat skersmens, kaip jūsų desertas (apatinė torto dalis) arba, idealiu atveju, šiek tiek didesni. Tai ypač svarbu, jei indas turi švelniai „pakeltus“ kraštus.

 

Tortinių rūšys

 

Šių stalo serviravimo indų rūšis galima išskirti pagal tam tikrus specifinius bruožus – unikalią medžiagą, dizainą, papildomas funkcijas, detales. Būtent pagal šiuos kriterijus išskyrėme 4 bene populiariausius indus. Trumpai papasakosime apie stiklo ir plastiko gaminius, ištaigingas puošmenas ant kojelės bei dangčiu dengiamų tortinių ypatumus.

 

1. Stiklinė tortinė

 

Stiklinis stovas tortui – vienas populiariausių pasirinkimų. Ne be reikalo – juk stiklas yra ne tik puošni, bet ir labai „lanksti“ medžiaga. Būtent todėl indų dizaineriai gali kurti neeilinio dizaino stovus. Keli stiklinių tortinių privalumai:

 

 • skaidrios tortinės ant kojelės neužgožia deserto, priešingai, leidžia atskleisti unikalų jo grožį;
 • stiklas tinka įvairios stilistikos namų / švenčių interjere;
 • kokybiškos medžiagos indai – tvirti, nesideformuojantys ir ilgaamžiai;
 • pagrindas desertui – stabilus.

 

Turbūt nė nereikia minėti, kad perdirbamas stiklas – viena iš mums ir gamtai „draugiškų“ virtuvės reikmenų medžiagų. Taigi, su stikline tortine renkatės ir tvaresnių namų kūrimą bei sveikesnius desertus. Zana.lt kataloge esančių stiklinių gaminių kokybė nenusileidžia krištolui, stiklas „nesugeria“ kvapo ir spalvų, o ir pats neišskiria kenksmingų medžiagų. Tiesa, stiklo stovų geriau neplauti indaplovėje.

 

2. Plastikinė tortinė

 

Plastikas dėl didelės gamtos taršos problemos, akivaizdu, nebėra pagrindinis atsakingų vartotojų pasirinkimas. Vis dėlto, ši medžiaga turi savų privalumų – gaminiai yra lengvi, paprastai prižiūrimi, neretai ryškiaspalviai. Tačiau net ir gražiausi plastiko indai bėgant laikui susibraižo, kartais deformuojasi, pagelsta. Vien dėl šios priežastie, plastikines tortines internetu siūlome rinktis tik iš atsakingų kūrėjų katalogų ir gerai įvertinti dizainą.

 

Kūrinio dizainas svarbus tiek dėl naudojimo ir priežiūros niuansų, tiek dėl derinimo. Tik itin kokybiškas plastikas gali puošti stalą, kitu atveju rezultatas bus priešingas. O štai stiklą lengva derinti tiek prie keramikos lėkščių, tiek prie stiklinių taurių. Jei reikalingas trumpalaikis sprendimas ir šiai dienai nesvarstote apie ilgaamžio gaminio įsigijimą, geriau tortą padėkite tiesiog ant puošnesnio popierinio padėklo.

 

3. Tortinė ant kojelės / stovas tortui

 

Minėjome, kad stiklas yra viena populiariausių medžiagų. O štai daugelio pamėgtas dizaino tipas – stovai tortams. Tokias tortines, stiklines ar ne, verta rinktis dėl kelių priežasčių:

 

 • desertą patogu perkelti iš vienos stalo vietos į kitą;
 • indas dar labiau pabrėžia deserto grožį, paverčia jį stalo akcentu;
 • kuriamas dinamiškas stalo dekoras (skirtingi maisto serviravimo „aukštai“), visuma atrodo puošniau, gausiau.

 

Zana.lt kataloge dominuoja kruopščiai atrinkti gaminiai ant kojelių. Žinoma, daugiausiai indų – iš stiklo, juk tai tvaresnių namų pasirinkimas. Beje šis namų akcentas – praktiškos dovanos idėja naujakuriams.

 

4. Tortinė su dangčiu

 

Dar vienas dažnas pasirinkimas kuriantiems funkcionalius namus – tortinės su dangčiu. Kai dairomasi daugiau sumanių detalių / funkcijų turinčių indų, dangtis yra būtent tai, ko ieško pirkėjai. Jei norite tortinę naudoti ir su dangčiu ir be dangčio, Zana.lt kataloge rasite konditerinius stovus ir gaubtus. Juos galite įsigyti kartu su pasirinkta tortine.

 

Nesvarbu, tai keramikos, plastiko ar stiklinė tortinė, su dangčiu ar be jo – svarbiausia, kad desertas laikytųsi stabiliai. Panašu, kad stiklinis indas tikrai gali būti vienas geriausių pasirinkimų: ilgaamžis, subtilus, tvirtas, lengvai prižiūrimas. Jau nė nekalbant apie tai, kad stikliniai indai suteikia stalui elegancijos.

 

Šventinio stalo dekoravimo idėjų galite pasisemti Zana.lt tinklaraščio skiltyje. Čia rasite daugiau naudingos informacijos ir apie virtuvės reikmenų priežiūrą. Jei neradote jums reikalingos informacijos ar rūpimo atsakymo apie patikusias tortines internetu – susiekite su mumis žinute ar telefonu. Apžiūrėti prekes gyvai galite užsukę į vieną iš „Žana“ salonų.