Grįžti atgal
Visos Kategorijos

Maisto laikymo indai

Domina maisto indeliai subalansuotiems darbo pietums, o gal maisto saugojimo indai stilingai virtuvės zonai? Zana.lt asortimente rasite patogius, modernius indus skirtingiems produktams / patiekalams bei individualiems poreikiams. Inovatyvūs indeliai maistui tapo ne tik visavertės mitybos palaikymo priemone, bet ir funkcionalia interjero detale, puošiančia virtuvę. „Žana“ komanda dalinasi išsamiu gidu, kuris padės pasirinkti optimaliausią variantą. Čia rasite naudingas įžvalgas apie talpos pasirinkimo kriterijus, skirtingas indų medžiagas, jų paskirtį.

Rūšiuoti

 • Rodyti per puslapį
 • 36
 • 64
 • 128
 • per puslapį
Atlikta

Maisto laikymo indai pagal paskirtį – kokie jie būna?

 

Norint įsirengti stilingą ir funkcionalią virtuvę, specialistai pataria ją skirstyti į 5 funkcines zonas. Viena iš jų – maisto sandėliavimas. Tinkamai panaudoti maisto laikymo indeliai sukurs praktišką virtuvės erdvę, kuri leis patogiai judėti gaminant maistą. Tačiau nepamirškite, praktiška zona gali pasižymėti savitu stiliumi. Interjero specialistai skatina sumaniai dekoruoti virtuvę funkcionaliomis, kasdien buityje naudojamomis detalėmis. Pavyzdžiui, tai gali būti keptuvėspuodai pakabinti ant kabliukų prie sienos ar modernūs virtuviniai peiliai ant stalviršio.

 

Kiekvieno gyventojo virtuvės zonos vizija yra skirtinga, todėl Zana.lt virtualiame indų kataloge palaikome įvairovę. Čia patogiai ir lengvai surasite:

 

 • universalius gaminius specifiniams produktams laikyti (kruopoms, uogienėms, arbatai, makaronams ir kt.);
 • unikalias indų dangtelių technologijas (užspaudžiamus, užsukamus, pilnai nuimamus ar atverčiamus);
 • skirtingų medžiagų indelius (stiklo, plastiko);
 • skirtingiems interjerams pritaikytą dizainą (spalvas, formas, medžiagas);
 • inovatyvias technologijas, leidžiančias produktus išlaikyti šviežius ilgesnį laiką.

 

Kokybiški gaminiai – ekologiškas pasirinkimas, lemiantis mažesnį išmetamo maisto kiekį. Tinkamai sandėliuojami skirtingi produktai išlaikys savo šviežumą ilgesnį laiką. Rinkitės pavienes talpas ar jų komplektus – Zana.lt asortimente esantys indeliai maistui puikiai atrodo tiek atskirai, tiek su kitais indais.

 

Maisto laikymo indeliai – tvarka virtuvėje

 

Pagrindinę produktų sandėliavimo zoną virtuvėje sudaro virtuvinės spintelės, lentynos, šaldytuvas. Priklausomai nuo temperatūros ir produkto, atitinkamai skirsis ir indeliai maistui. Toliau trumpai aptarsime, 3 skirtingas sandėliavimo zonas.

 

 • Spintelės. Jose dažniausiai laikome įvairius birius produktus: kruopas, ryžius, makaronus, arbatas ir kt. Atsižvelgiant į tai, tinkamiausi čia – skaidrūs indeliai maistui. Plastikiniai ar stikliniai maisto indeliai leis matyti, kokie produktai juose laikomi. Patogus atidarymo ir uždarymo mechanizmas leis išlaikyti produktus sandariai, o prireikus sklandžiai juos naudoti. Zana.lt asortimente galite pasirinkti atitinkamos talpos indelius: 200 ml, 300 ml, 500 ml, 750 ml, 1000 ml, 1500 ml.

 • Šaldytuvas. Čia laikomi greičiau gendantys produktai arba patiekalų nesuvartota dalis. Tam tinkamiausi hermetiniai maisto laikymo indai, kurie pasižymi sandarumu. Sandariai užsidarantis dangtelis nepraleidžia ne tik skysčių, bet ir oro, todėl patiekalo kvapas nepasklis šaldytuve. Be to, hermetinės maisto laikymo dėžutės yra ganėtinai žemos, todėl praktiškai panaudosite vietą šaldytuve, dėdami jas viena ant kitos.

 • Šaldiklis. Jis dažniausiai užpildomas vasaros gėrybėmis: uogomis, daržovėmis, grybais ir kitais produktais. Tam dažniausiai naudojamas įprastas arba vakuumavimo indelis maistui. Norint kokybiškai užšaldyti produktus, svarbiausia įsitikinti, jog visi maisto laikymo indai yra sandariai uždaryti. Tinkamai užšaldę gėrybes, galėsite jų skoniu mėgautis po 2–12 mėnesių, priklausomai nuo produkto.

Lentynose pastatyti stikliniai indai maistui laikyti suteikia erdvei savito žavesio. Per stiklą matomos sodrios žolelės, kruopos ir įvairių spalvų makaronai tampa virtuvės dekoro elementu. Sandarūs indai išlaiko produkto skonio savybes ilgesnį laiką, todėl vasaros gėrybėmis galima mėgautis ir žiemą.

 

Maisto saugojimo indai – skaniems užkandžiams ir pietums

 

Kadangi vis labiau populiarėja sveikas ir ekologiškas gyvenimo būdas, žmonės vis dažniau gaminasi maistą namuose. Tad indelių prireikia ne tik namuose, bet ir išvykose į gamtą, kelionėse ar darbe. Zana.lt asortimente maisto laikymo dėžutes galite rinktis iš daugybės skirtingų variantų. Tam, kad maistas išsaugotų visas savybes, svarbu pasirinkti kokybišką dėžutę maistui. Toliau apžvelgsime dvi skirtingas indelių rūšis, kurios ilgiau išlaiko šviežią maistą.

 

1. Užkandžių ir pietų dėžutės

 

Natūralu, maisto dėžutės pasirinkimas priklauso nuo patiekalo / produkto. Maisto dėžutės su skyreliais – puikus pasirinkimas tiems, kurie prie pagrindinio patiekalo dažnai valgo daržoves arba mėgsta dienai pasiruošti kelių produktų užkandžius. Viduje esantys skyreliai neleidžia liestis skirtingiems produktams. Beje, išėmus mažesnį indelį, galima patogiai pašildyti maistą.

 

Kitu atveju, jeigu dažnai valgote troškinius, patiekalus su makaronais, ryžiais, kruopomis, tam puikus pasirinkimas – vieno skyriaus maisto dėžutė. Itin sandarus ir kompaktiškas indelis užtikrins sklandų transportavimą, todėl jame galima laikyti netgi sriubą.

 

2. Vakuumavimo ir šaldymo maišeliai

 

Vakuumavimo maisto indeliai gali išlaikyti jį šviežią dar ilgesnį laiką. Tai ypač aktualu tiems, kas mėgsta iš anksto pasiruošti produktus skirtingiems patiekalams. Automatinis vakuuminis siurblys greitai ir lengvai ištraukia orą iš indelio ar daugkartinio maišelio, nepakeisdamas produkto savybių. Maistas išlieka šviežias net iki penkių kartų ilgiau. Be to, vakuuminiai indai maistui laikyti yra atsparūs šalčiui, todėl galima naudoti norint užšaldyti vasaros daržo gėrybes.

 

Hermetinė maisto dėžutė su skyreliais užtikrins sklandų produktų / patiekalų transportavimą, o kokybiškas vakuuminis indelis maistui – nepakitusias produkto savybes. Be to, užkandžių indelius ar maišelius patogiai gabenti leis dailus, išskirtinio dizaino termosinis krepšys. Išvykus į iškylą, patogumas garantuotas.

 

Daugkartiniai maisto indeliai su skyriais – kompaktiškas ir ergonomiškas pasirinkimas. Svarbu paminėti, jog dažniausiai tiek maisto dėžutės su skyreliais, tiek kokybiški vakuumavimo ar šaldymo maišeliai – atsparūs temperatūros pokyčiams. Tinkamiausią sandėliavimo indą galite pasirinkti tik atsižvelgę į kasdienius mitybos įpročius, gyvenimo būdą, laisvalaikio praleidimo būdus. Tai dažniausiai pasufleruoja, koks gaminys geriausiai atitiks Jūsų lūkesčius.

 

Iš ko gaminami maisto indeliai?

 

Medžiagos, iš kurių pagamintas indas, nulemia estetines ir funkcines jo savybes. Atsižvelgiant į tai, patariama medžiagą įvertinti dar prieš gilinantis į produkto dizainą. Maisto laikymo indeliai dažniausiai yra gaminami iš dviejų populiariausių medžiagų, kurias aptarsime plačiau.

 

Stikliniai indai maistui

 

Gaminiai pasižymi universalumu, nes juose galima laikyti bet kokius produktus: miltus, saldainius, sausainius ir pan. Stiklas nekinta ir neišskiria kenksmingų medžiagų, nekeičia maisto skonio ar kvapo. Stiklinės talpos „nesugeria“ specifinių kvapų, nekeičia spalvos ir yra lengvai prižiūrimas. Be to, stiklinės maisto dėžutės yra itin sandarios – nepraleidžia nei kvapų, nei skysčių. Stikliniai gaminiai – ekologiška ir ilgaamžė investicija.

 

Plastikiniai indeliai maistui

 

Dėl išskirtinio lengvumo bei plataus dizaino pasirinkimo – tai bene vienas populiariausių pasirinkimų. Plastmasiniai indeliai maistui yra itin lengvi, nedūžtantys, todėl puikiai tinka išvykoms. Pavyzdžiui, žygiams gamtoje, kai reikia viską neštis ant pečių.

 

Tiek stikliniai, tiek kokybiški plastmasiniai indai maistui yra atsparūs karščiui, todėl juos galima lengvai plauti indaplovėje ar šildyti mikrobangų krosnelėje. Zana.lt asortimente rasite aukštos kokybės, įvairių medžiagų gaminius, kurie džiugins savo patogumu ir ilgaamžiškumu.

 

Į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis indelius maistui?

 

Plastmasiniai ar stikliniai maisto indeliai, užspaudžiami ar užsegami dangteliai – kas tiksliau lemia konkretaus gaminio pasirinkimą? Atsirinkti reikiamą dydį, formą, stilių ir medžiagą gali padėti keli nuoseklūs žingsniai. Žemiau pateikiame klausimus, į kuriuos atsakę galėsite tikslingai išsirinkti Jums labiausiai tinkančią prekę.

 

 1. Kokius produktus ketinate laikyti? Apgalvokite, kokius produktus norėsite laikyti indeliuose. Gal norite sandėliuoti birius produktus spintelėse, transportuoti pietus į darbą, o gal šaldiklyje sandėliuoti vasaros gėrybes. Beje, kai kurie indai yra universalūs ir gali būti naudojami pagal esamą poreikį.

 2. Kas naudosis indeliais? Jeigu ieškote indelio mažam vaikui, atsižvelkite į jo amžių. Nuo to gali priklausyti dangtelio uždarymo mechanizmas, talpos medžiaga, dydis.

 3. Kaip dažnai bus naudojamas indelis maistui? Jei ketinate indelį naudoti kasdien, patariame įsigyti gaminį su kuo patogesniu atidarymo mechanizmu. Indas turėtų būti naudojamas bei prižiūrimas itin paprastai (plaunamas indaplovėje, šildomas mikrobangų krosnelėje ir pan.).

Ieškodami naujo, ilgaamžio gaminio, neapsigaukite – kokybiško, specializuoto produkto kaina gali būti kiek didesnė. Tad atsakingai įvertinkite produkto medžiagas, dizainą, galiausiai, gamintoją. Tik apgalvoti sprendimai leis džiaugtis funkcionaliu ir stilingu daiktu.

 

Nesvarbu, tai stikliniai ar plastikiniai indai maistui laikyti, patikimo paslaugos teikėjo daiktai atitiks Jūsų lūkesčius. Turite klausimų, o gal dairotės specifinės prekės? Kreipkitės į mus telefonu, el. paštu ar žinute socialiniuose tinkluose. Mielai atsakysime į rūpimus klausimus, o prireikus – patarsime, kuris indas galėtų atitikti Jūsų poreikius.