Grįžti atgal
Visos Kategorijos

Lėkštės

Virtuvėje sunku apsieiti be daugelio priemonių, o kokybiškos pagrindinių patiekalų ir desertinės lėkštės – neabejotinai vienas pagrindinių funkcionalios ir stilingos virtuvės bei valgomojo elementų. Tinkamai parinkti, šie indai leidžia mėgautis maistu patogiai ir prisideda prie bendros virtuvės ar stalo estetikos. Kiekviena lėkštė pasižymi ne tik skirtingomis spalvomis, formomis, bet ir paskirtimi. Atraskite, kaip pasirinkti individualiai tinkamiausias lėkštes internetu, o taip pat – efektyviai papuošti stalą Zana.lt kataloge pasirinktais gaminiais.

Rūšiuoti

 • Rodyti per puslapį
 • 36
 • 64
 • 128
 • per puslapį
Atlikta

Lėkštės ir lėkštutės – kokius jų tipus rasite Zana.lt asortimente?

 

Ne be reikalo aukšto lygio restoranuose kiekvienas patiekalas patiekiamas atitinkamame inde, o šalia padedami specializuoti stalo įrankių rinkiniai. Lėkščių formos lemia ne tik dizaino subtilybes, bet ir tai, kaip gerai atsiskleis patiekalo skonis ir aromatas.

 

Renkantis lėkštes internetu, tikslinga įvertinti jų specifinę paskirtį. Įprastai jos skirstomos į šias pagrindines kategorijas, kurias rasite ir el. parduotuvėje „Žana“:

 

 • pagrindiniams patiekalams;
 • sriubai;
 • užkandžiams;
 • desertams;
 • serviravimui (vaisiams, saldumynams ir kt.).

 

Kiekvienai kategorijai priskiriama porcelianinė, stiklinė ar keramikinė lėkštė pasižymi įvairiausiomis formomis, spalvų gama. Kai kurios mūsų siūlomos stiklo, porceliano arba keramikinės lėkštės internetu yra puošnesnės, prašmatnesnės ir labiau tinka ypatingoms progoms ar šventėms, o kitos gali būti puikiai naudojamos kasdien.

 

Tiesa, jei kataloge dairotės unikalaus servizo, šio pasirinkimas priklauso ir nuo interjero subtilybių, individualių Jūsų poreikių. Jei dairotės dovanų idėjų naujakuriams, būtinai įvertinkite jų būsto interjerą. Jei nesate tikri dėl spalvų paletės, dovanoms rinkitės klasiką – baltas, juodas, neutralių pastelinių spalvų lėkštes.

 

Medžiagų įvairovė

 

Pasirinkta lėkščių pagaminimo medžiaga turi įtakos Jūsų pusryčių, pietų bei vakarienės patirčiai. Specifinės medžiagos lemia tiek lėkščių išvaizdą, tiek unikalias savybes. Beje, modernių gaminių priežiūra šiandien nekelia iššūkių – nesvarbu, tai grūdintas stiklas ar porcelianas, daugelį lėkščių galima plauti indaplovėje. Toliau – šiek plačiau apie kiekvieną unikalią indų medžiagą.

 

Stiklo gaminiai

 

Stiklo dirbiniai itin lengvai derinami bet kokiame interjere. Nesvarbu, tai lėkštė, puodelis ar vaisių dubuo. Kuriamas įspūdis priklauso nuo pasirinkto dekoro elementų ir spalvų, tačiau pati medžiaga puikiai papuošia tiek minimalistinį, tiek klasikinį stalą. Tiesa, iš stiklo gaminami indai dar skirstomi į:

 

 • paprastus;
 • grūdintus.

 

Paprasto stiklo priemonės dažniausiai būna skaidrios, bet galima rinktis ir iš spalvotų variantų. Jose serviruojamas maistas kasdien, puošiamas ir šventinis stalas. Interjere įspūdingai atrodo ir stikliniai serviravimo lėkščių variantai: kepinių, vaisių lėkštės. „Žana“ asortimente net ir vadinamasis paprastas stiklas yra itin aukštos kokybės – atsparus lengviems smūgiams, pažeidimams, temperatūros pokyčiams.

 

Grūdintas stiklas apdirbamas specialiu būdu, itin aukštoje temperatūroje. Būtent dėl šios neeilinės medžiagos paruošimo technikos grūdinto stiklo gaminiai (dubenėliai, stiklinės, lėkštutės) pasižymi:

 

 • didesniu atsparumu temperatūros pokyčiams;
 • atsparumu įbrėžimams, mechaniniams smūgiams.
 • ilgaamžiškumu.

 

Pasirinkę tokį variantą, galite nesijaudinti, kad įdėjus tokią lėkštę į mikrobangų krosnelę, ji suskils, o netyčia nukritusi ant žemės – suduš. Taip pat gaminami opalo stiklo indai, pasižymintys į marmurą panašia išvaizda. Jis toks pat tvirtas, kaip ir grūdinto stiklo priemonės, tad lengvai jo nesudaužysite.

 

Stiklas šiandien tikrai nėra lengvai dūžtanti, trapi medžiaga. Juk borosilikatinio stiklo kepimo formos naudojamos net itin aukštoje temperatūroje. Išskirtinė išvaizda paverčia tokius indus vienu tinkamiausių pasirinkimų specialioms progoms. Originaliam serviravimui pasitelkiamos tiek įprastos, tiek kvadratinės ir pailgos lėkštės.

 

Porcelianinės lėkštutės

 

Sunku įsivaizduoti namus be porcelianinių indų. Inovatyvi porcelianinė lėkštė nėra trapi, tik per didžiąsias šventes nuo lentynos pakeliamas dekoracija – ši gali būti naudojama kasdien arba ruošiantis stilingam vakarėliui. Gaminami iš kaolino pagal specialią technologiją, tai itin patvarūs, neporėti indai. Juos:

 

 1. lengva formuoti bei dažyti;
 2. galima dėti į indaplovę
 3. galima šildyti mikrobangų krosnelėje.

 

Taip pat gaminami kaulinio porceliano indai (lėkštės, puodeliai ir kt.), į kurių masę dedami pelenai. Dėl šios priežasties jie yra šiek tiek lengvesni už įprastus porcelianinius gaminius, pasižymi permatoma, balkšva, elegantiška išvaizda.

 

Keraminės lėkštės

 

Keramika yra bene labiausiai paplitusi medžiaga, ypač kasdienių indų gamyboje. Šie gali būti naudojami daugelį metų be jokių rūpesčių. Tokie gaminiai populiarūs todėl, kad jų asortimentas labai platus: nuo paprastų iki neįprastai dekoruotų, proginių indų rinkinių. Jų paviršius dažomas ir padengiamas specialia glazūra, o tai suteikia ne tik įdomius atspalvius, bet ir garantuoja lengvą priežiūrą, ilgaamžiškumą.

 

Plastiko lėkštės

 

Kadangi vis daugiau žmonių rūpinasi ekologija, pasikeičia jų pasirinkimai. Dabar keliaudami į išvykas galite rinktis perdirbto plastiko indus. Jie nėra žalingi aplinkai, be to, juos galima naudoti bent kelis kartus. Dekoro ekspertai siūlo kiek įmanoma keisti plastiką stiklu, keramika, porcelianu. Stalas atrodo kur kas stilingiau, estetiškiau.

 

Zana.lt kataloge rasite įvairias, unikalių medžiagų lėkštes. Geriausia dalis ta, kad subtilios bei prabangios lėkštės internetu derinamos bei užsakomos itin paprastai. Tereikia pasirinkti labiausiai patinkantį, visus lūkesčius atitinkantį variantą ir jį įsidėti į krepšelį.

 

Stilingos lėkštės internetu – svarbūs pasirinkimo kriterijai

 

Vieno tipo lėkštė, deja, netiks visiems patiekalams, tad prieš įsigyjant svarbu atsižvelgti tiek į maistą, kuris bus iš jos valgomas, tiek į kitus aspektus. Kad įsigytos prekės Jus tenkintų, rinkitės atidžiai ir skirkite pakankamai dėmesio žemiau apžvelgiamiems lėkščių atrankos kriterijams.

 

 • Plotis. Indo dydis svarbus dėl kelių priežasčių: jis lemia ne tik tai, kiek maisto bus galima į jį įdėti, bet ir tai, kiek lėkščių pavyks patiekti ant stalo. Čia, tikėtina, gali tekti ieškoti kompromiso. Iš mažos lėkštutės ne visuomet patogu valgyti, tačiau, jei stalas yra nedidelis, didesnis kiekis platesnių lėkščių tiesiog netilps.

 • Gylis. Jeigu valgysite sriubą, daugiaryžį ar panašius patiekalus, Jums neabejotinai reikės gilesnių lėkščių. Šios gali būti kelių formų: plačiais, tvirtais kraštais su pakankamu įdubimu viduryje arba aukštais kraštais.

 • Forma. Rinkoje pasirinkimas itin platus: apvalios, pailgos, kvadratinės lėkštės internetu . Zana.lt asortimente yra įvairių formų lėkščių, tad jomis galima lengvai papuošti stalą. Apvalios, žinoma, nenustos būti madingos ir populiarios. Visgi, jei norite kiek labiau nestandartinių virtuvės indų, galite rinktis kvadratines, stačiakampes, ovalias ar netaisyklingos formos lėkštes.

 • Gaminimo medžiaga. Įprastos medžiagos, naudojamos indų gamybai – paprastas ar grūdintas stiklas, porcelianas ar keramika. Tačiau Zana.lt rasite ir gaminių iš kaulinio porceliano, plastiko, opalo stiklo. Kadangi visų virtualiame kataloge randamų prekių priežiūra santykinai panaši, siūlome tiesiog atsižvelgti į interjerą, indo dekoro elementus, tekstūrą.

 • Spalva ir dekoravimas. Lėkščių spalva ir dekoravimo būdai – subtilus būdas ne tik suteikti žaismingumo stalo serviravimui, bet ir pagyvinti valgomojo interjerą. Derinkite jas prie jau esamų baldų ir dekoracijų. Nepamirškite, kad lėkštė taip pat gali virsti stilingu akcentu. Minimalių linijų baltos ar juodos lėkštės puikiai pabrėš modernų interjerą, o štai kontrastingos spalvotos lėkštės įkvėps gyvybės bet kokio braižo namams.

 

Vadovaudamiesi šiais elementariais kriterijais kur kas paprasčiau išsirinksite ilgaamžes ir stilingas lėkštes – nesvarbu, tai stiklo, porceliano ar keramikinė lėkštė. Kitaip tariant, išsirinkti tinkamas lėkštes internetu nebus sudėtinga, jeigu tiksliai žinosite savo individualius poreikius. Užsakytos porcelianinės, keramikinės ar stiklinės lėkštės internetu Jūsų namus pasieks per 7 darbo dienas. Gaminius taip pat galite rasti ir mūsų fiziniuose salonuose, kurių adresai nurodyti kontaktų skiltyje. Siūlome ne tik patogų pristatymą, bet ir prekių grąžinimo garantiją, todėl užsisakyti galite be jokios rizikos.

 

Turite su konkrečia preke susijusių klausimų? Nedvejodami kreipkitės į mus telefonu, el. paštu ar žinute socialiniuose tinkluose. Mielai atsakysime į rūpimus klausimus, o jei prireiks – patarsime, kuris indas galėtų geriausiai išpildyti lūkesčius.