Grįžti atgal
Visos Kategorijos

Lėkštės

Virtuvėje sunku apsieiti be daugelio priemonių ir įrankių, o lėkštės – neabejotinai viena iš jų. Tinkamai parinkti, šie indai leidžia mėgautis maistu patogiai ir prisideda prie bendros virtuvės ar stalo estetikos. Jos pasižymi skirtingomis ne tik spalvomis ir formomis, bet ir paskirtimis. Atraskite, kaip papuošti stalą mūsų el. parduotuvėje Zana.lt.

Rūšiuoti

 • Rodyti per puslapį
 • 36
 • 64
 • 128
 • per puslapį
Atlikta

Indai skirtingoms progoms

 

Lėkštes geriausia rinktis įvertinus jų specifinę paskirtį. Įprastai jos skirstomos į šias pagrindines kategorijas, kurias rasite ir mūsų el. parduotuvėje:

 

 • pagrindiniam patiekalui;
 • sriubai;
 • užkandžiams;
 • serviravimui.

 

Kiekvienai kategorijai skirta lėkštė pasižymi įvairiausiomis formomis, spalvų gama, gamybos medžiaga. Kai kurios lėkštės yra puošnesnės, prašmatnesnės ir labiau tinka ypatingoms progoms ar šventėms, o kitos gali būti puikiai naudojamos kasdien. Taigi, viskas priklauso tik nuo Jūsų poreikių.

 

Medžiagų įvairovė

 

Pasirinkta lėkščių pagaminimo medžiaga turi įtakos Jūsų pusryčių, pietų bei vakarienės patirčiai. Taip pat tai lemia, kokius indus rinksitės naudoti tam tikromis progomis. Dažniausiai šios priemonės gaminamos iš šių variantų:

 

 • Stiklas. Iš šios medžiagos gaminami indai dar skirstomi į paprastus ir grūdintus. Paprasto stiklo priemonės dažniausiai būna skaidrios, bet galima rinktis ir iš spalvotų variantų. Jose serviruojamas maistas atrodo gražiai praktiškai bet kokia proga. Grūdintas stiklas pasižymi didesniu atsparumu temperatūros pokyčiams bei mechaniniams smūgiams, tad pasirinkę tokį variantą galite nesijaudinti, kad įdėjus tokią lėkštę į mikrobangų krosnelę, ji suskils, o netyčia nukritusi ant žemės – suduš. Taip pat gaminami opalo stiklo indai, pasižymintys į marmurą panašia išvaizda. Jis toks pat tvirtas, kaip ir grūdinto stiklo priemonės, tad lengvai jo nesudaužysite. Išskirtinė išvaizda padaro tokius indus tinkamiausiu pasirinkimu specialioms progoms.
 • Porcelianas. Sunku įsivaizduoti namus be porcelianinių indų. Tokia lėkštė gali būti naudojama kaip dalis tiek kasdieniuose, tiek oficialiuose vakarienės komplektuose. Gaminami iš kaolino pagal specialią technologiją, tai itin patvarūs, neporėti indai. Juos taip pat lengva formuoti bei dažyti, galima dėti į indaplovę, mikrobangų krosnelę ir orkaitę. Taip pat gaminami kauliniai porcelianiniai indai, į kurių masę dedami kaulų pelenai. Dėl to šios priemonės šiek tiek lengvesnės už įprastines porcelianines, o taip pat pasižymi permatoma, balkšva išvaizda, elegantiška estetika. Be to, kaulinis porcelianas – viena patvariausių medžiagų, tad tokie indai išties ilgaamžiai.
 • Keramika. Keraminės lėkštės – bene labiausiai paplitęs, kasdien naudojamas indas. Jos gali būti naudojamos daugelį metų be jokių rūpesčių. Tokie indai populiarūs todėl, kad jų asortimentas labai platus: nuo paprastų iki neįprastai dekoruotų, proginių. Jų paviršius dažomas ir padengiamas specialia glazūra, o tai suteikia ne tik įdomius atspalvius, bet ir sendinto paviršiaus efektą.
 • Plastikas. Kadangi vis daugiau žmonių rūpinasi ekologija, pasikeičia jų pasirinkimai. Dabar keliaudami į išvykas galite rinktis perdirbto plastiko indus. Jie nėra žalingi aplinkai, be to, juos galima naudoti kelis kartus.

 

Šiame Zana.lt kataloge pateikiamos iš šių medžiagų gaminamos lėkštės internetu. Tereikia pasirinkti labiausiai patinkantį, visus lūkesčius atitinkantį variantą ir jį įsidėti į krepšelį.

 

Svarbūs pasirinkimo kriterijai

 

Vieno tipo lėkštė, deja, netiks visiems patiekalams, tad prieš įsigyjant svarbu atsižvelgti tiek į maistą, kuris bus iš jos valgomas, tiek į kitus aspektus. Kad įsigytos prekės Jus tenkintų, rinkitės atidžiai ir skirkite pakankamai dėmesio šiems kriterijams:

 

 • Plotis. Indo dydis svarbus dėl kelių priežasčių: jis lemia ne tik tai, kiek maisto bus galima į jį įdėti, bet ir tai, kiek lėkščių pavyks patiekti ant stalo. Čia, tikėtina, gali tekti ieškoti kompromiso. Iš mažos lėkštės ne visuomet patogu valgyti, tačiau, jei stalas yra nedidelis, didesnis kiekis platesnių lėkščių tiesiog netilps.
 • Gylis. Jeigu valgysite sriubą, daugiaryžį ar panašius patiekalus, Jums neabejotinai reikės gilesnių lėkščių. Šios gali būti kelių formų: plačiais, tvirtais kraštais su pakankamu įdubimu viduryje arba aukštais kraštais.
 • Forma. Zana.lt asortimente yra įvairių formų lėkščių, tad jomis galima lengvai papuošti stalą. Apvalios, žinoma, nenustos būti madingos ir populiarios. Visgi, jei norite kiek labiau nestandartinių virtuvės indų, galite rinktis kvadratines, stačiakampes, ovalias ar netaisyklingos formos lėkštes.
 • Gaminimo medžiaga. Įprastos medžiagos, naudojamos indų gamybai – paprastas ar grūdintas stiklas, porcelianas ar keramika. Tačiau Zana.lt rasite ir gaminių iš kaulinio porceliano, plastiko, opalo stiklo.
 • Spalva ir dekoravimas. Lėkščių spalva ir dekoravimo būdai – subtilus būdas ne tik suteikti žaismingumo stalo serviruotei, bet ir pagyvinti valgomojo interjerą. Derinkite jas prie jau esamų baldų ir dekoracijų. Nepamirškite, kad lėkštė taip pat gali virsti stilingu akcentu.

 

Išsirinkti tinkamas lėkštes internetu nebus sudėtinga, jeigu tiksliai žinosite savo poreikius. Užsakyti indai Jūsų namus pasieks per 7 darbo dienas. Juos taip pat galite rasti ir mūsų fiziniuose salonuose, kurių adresai nurodyti kontaktų skiltyje. Siūlome ne tik patogų pristatymą, bet ir prekių grąžinimo garantiją, todėl užsisakyti galite be jokios rizikos. Jeigu turite klausimų, nedvejodami kreipkitės į mus telefonu arba el. paštu.