Grįžti atgal
Visos Kategorijos

Šakutės

Ieškote kokybiškų šakučių kasdieniam naudojimui ar šventinei vakarienei? Zana.lt asortimente rasite aukštos kokybės gaminius skirtingiems patiekalams bei progoms. Estetiškos pagrindinių patiekalų, užkandžių ar desertinės šakutės yra ne tik funkcionalus, bet ir stilingas stalo serviravimo elementas. Kaip žinoti, kuri šakutė – tinkamiausia? „Žana“ komanda parengė trumpą gidą, kuris padės pasirinkti optimaliausią variantą. Trumpai apžvelkime skirtingos paskirties ir medžiagų įrankius bei esminius šių pasirinkimo kriterijus.

Filtras
Rūšiuoti

Rūšiuoti

  • Rodyti per puslapį
  • 36
  • 64
  • 128
  • per puslapį
Atlikta

Šakutės skirtingiems patiekalams 

 

Galima drąsiai sakyti, kad tai stalo įrankis, be kurio šiandien neįsivaizduojame kasdienio gyvenimo. Yra gausu skirtingų dydžių bei formų šakučių, pritaikytų skirtingiems patiekalams valgyti. Išskyrėme 3 populiariausius jų tipus, kuriuos rasite ir Zana.lt asortimente.

 

  1. Patiekalų šakutė. Ši skirta valgyti pagrindinį patiekalą. Įprastai tai yra ilgiausia iš visų šakučių ir turi keturis vienodo ilgio smaigalius. Tiesa, dydis priklauso nuo bendros serviravimo įrankių komplekto stilistikos, juk šalia turi harmoningai derėti ir, pavyzdžiui, panašaus ilgio peiliai.

  2. Užkandžių šakutė. Ko gero, galima sakyti, kad ši yra tarpinis variantas – įrankis mažesnis nei skirtas pagrindiniam patiekalui, bet kiek didesnis už desertinę šakutę. Dažniausiai tokių šakučių galvutės turi 4, rečiau 3 smaigalius. Su jomis patogu valgyti lengvesnius patiekalus, pavyzdžiui, salotas.

  3. Desertinės šakutės. Lyginant su patiekalų šakute, ši yra kiek trumpesnė. Ji skirta valgyti minkštą tortą ar nedidelį desertą. Gali būti tiek su 4, tiek su 3 smaigaliais, iš kurių vienas – dažniausiai plokščiais, skirtas lengvam deserto gnybimui.

 

Rinkdamiesi pavienį gaminį ar visą įrankių rinkinį, atsižvelkite, kokiems patiekalams ir kada šį ketinate naudoti. Dažniausiai tai padiktuoja įrankių tipą, dizaino subtilybes.

 

Be to, tiek patiekalų, tiek desertinės šakutės ar minėtieji rinkiniai gali būti puikiu dovanos pasirinkimu naujakuriams. Svarbiausia atsižvelgti į kelis esminius punktus, kuriais vadovaujantis pavyks nudžiuginti gavėją. Kiek anksčiau sukūrėme tinklaraštį, kuris padės išrinkti tinkamą dovaną stilingai virtuvės / valgomojo zonai.

 

Patogi ir stilinga šakutė – į ką atkreipti dėmesį renkantis? 

 

Norint maksimaliai mėgautis specifinio patiekalo skoniu, rekomenduojami būtent jam skirti stalo įrankiai. Ieškodami individualius poreikius atitinkančių įrankių, atitinkamai atsižvelkite į asmeninius lūkesčius ir įpročius. Žemiau pateikiame pagrindinius akcentus, kurie padės susikomplektuoti savitą šakučių (ir ne tik) rinkinį.

 

Medžiagos

 

Zana.lt asortimente esančios šakutės pagamintos iš tvirto nerūdijančio plieno. Ši medžiaga užtikrina įrankio ilgaamžiškumą bei ilgai išliekančią nepriekaištingą išvaizdą. Šiuolaikinės technologijos leidžia išgauti skirtingų formų įrankius, pasižyminčius elegantišku dizainu. Nuo medžiagos priklauso ne tik įrankio grožis, bet ir:

 

  • atsparumas aplinkos poveikiui;
  • priežiūros ypatumai.

 

Kalbant apie priežiūrą, daugelis klausimų susiję ir su medinių detalių plovimu. Virtualiame kataloge galite rasti šakutes su medinėmis rankenomis. Šiuo atveju naudojama kokybiška medžio plokštė – atspari ugniai, nes yra mirkoma specialiame skystyje. Išmirkyta plokštė vėliau presuojama. Dėl didelės preso galios tarp plokščių nelieka mikro tarpų, į kuriuos gali patekti bakterijos.

 

Aukštos kokybės medžiaga užtikrina įrankio ilgaamžiškumą ir ilgai išliekantį blizgumą. Nerūdijančio plieno gaminius lengva prižiūrėti, šie atsparūs staigiems temperatūrų pokyčiams, todėl juos galima drąsiai plauti indaplovėje. Žinoma, tai aktualu ir tuomet, jei reikalingi ir kiti įrankiai – šaukštai, šaukšteliai, peiliai, o gal net visas stalo įrankių rinkinys. Išsamiau apie stalo įrankių priežiūrą skaitykite jau publikuotame tinklaraščio įraše.

 

Šakutės dizainas ir apdaila

 

Šiuolaikinės technologijos leidžia kurti skirtingo dizaino ir spalvos gaminius. Zana.lt internetinėje parduotuvėje galite įsigyti sidabrinės, juodos ar net auksinės spalvos šakutes. Rinkdamiesi, kuri užkandžių, patiekalų ar desertinė šakutė geriausiai įsilietų į namų stilių, atsižvelkite į jau turimų lėkščių ir kitų įrankių atspalvius, tekstūrą.

 

Zana.lt kataloge esančios patiekalų bei desertinės šakutės įprastai yra poliruojamos, todėl pasižymi blizgumu. Čia taip pat rasite ir modernius matinius šio įrankio modelius. Tiesa, jeigu norite atnaujinti valgomojo įrankius, rinkitės vieno stiliaus gaminius. Norite papildyti turimą rinkinį? Tuomet atsižvelkite į stalo serviravimo detales, kurias jau turite.

 

Dvejojate, kuri užkandžių, pagrindinių patiekalų ar desertinė šakutė geriausiai tinka jums? Mielai padėsime išsirinkti individualiai tinkamiausią variantą, atsakysime į rūpimus klausimus. Su mumis susisiekti galite jums patogiu būdu – telefonu, el. paštu, žinute socialinių tinklų platformose.