Grįžti atgal
Visos Kategorijos

Pietų lėkštės

Vienas svarbiausių ir funkcionaliausių pietų stalo atributų – pietų lėkštė. Ši reikalinga tiek gaminant maistą, tiek jį serviruojant. Be lėkščių neapsieina nei kasdieniai šeimos, nei šventiniai artimųjų susibūrimai. Domina pietų lėkštės internetu ir ieškote kokybiškų gaminių stilingai valgomojo zonai? Zana.lt asortimente rasite unikalius, modernius indus, atspindinčius skirtingus poreikius, stilistikas. Mūsų komanda paruošė išsamų gidą, kuris padės pasirinkti optimaliausią variantą per nuotolį. Čia rasite naudingas įžvalgas apie skirtingus dizainus, medžiagas, jų paskirtį.

Filtras
Rūšiuoti

Rūšiuoti

 • Rodyti per puslapį
 • 36
 • 64
 • 128
 • per puslapį
Atlikta

Pietų lėkštė – estetiškam maisto pateikimui

 

Serviruojant stalą, svarbu, jog kiekviena detalė atrodytų estetiškai. Indas, kuriame patiekiamas maistas, turėtų derėti ne tik prie patiekalo, bet ir prie bendro interjero stiliaus. Stilinga lėkštė, dubenėlis ar salotinė, harmoningai įsiliejantys aplinkoje, ir išvaizdus patiekalas – stulbinantis derinys. Skirtingiems patiekalams atitinkamai atrinkome skirtingų formų, dydžių gaminius.

 

Didžiąją dalį Zana.lt asortimento indų galima plauti indaplovėje. Aukšta lėkščių kokybė užtikrins gaminio ilgaamžiškumą ir patrauklią išvaizdą. Žinoma, gaminių ilgaamžiškumui įtakos turi ir jų priežiūra. Beje, apie tai kalbėjome kiek plačiau – kaip tinkamai prižiūrėti indus sužinokite paspaudę ant šios nuorodos. Toliau pateikiame gaires, į ką svarbu atsižvelgti renkantis gaminį internetu ar fiziniame salone.

 

Pietų lėkštės internetu – į ką atkreipti dėmesį?

 

Ieškant visus poreikius atitinkančio gaminio, reikia atsižvelgti į asmeninius lūkesčius, įpročius ir, žinoma, nepamiršti namų stiliaus. Žemiau aptariame 4 esminius akcentus, kurie padės pasirinkti tinkamą gaminį tiek internetiniame, tiek fiziniuose salonuose.

 

1. Forma

 

Prieš įsigydami gaminį, nuspręskite, pietų lėkštė bus naudojama kasdien ar tam tikromis šventėmis, svarbiomis progomis. Užkandžiams, desertams ir kitiems specifiniams patiekalams neretai reikalingi tam tikro dydžio, formų indai. Zana.lt kataloge rasite kelių skirtingų formų lėkščių, kurios tinkamos tiek kasdieniams šeimos susibūrimams, tiek ypatingoms progoms:

 

 • apvalios;
 • ovalios:
 • kvadratinės;
 • stačiakampės;
 • netaisyklingos formos.

 

Viena universaliausių ir praktiškiausių lėkščių formų – apvali. Apvalūs gaminiai dera ant apvalaus, stačiakampio ar kvadrato formos stalo. Prireikus apvalius indus ant nedidelio paviršiaus galite serviruoti gana kompaktiškai. Beje, užkandžių serviravimo lėkštės dažniausiai būna ovalios, stačiakampio ar netaisyklingos formos.

 

Taip pat patariame atsižvelgti ir į gaminio kraštus. Vieni iš gaminių turi šiek tiek pakeltus kraštus, o kiti – ne. Pietų lėkštė su aukštesniais kraštais tinka moderniame, skandinaviškame interjere, o be kraštų – klasikiniame interjere. Žinoma, galutinį pasirinkimą lemia individualūs poreikiai, pats patiekalo tipas.

 

2. Gaminio dydis ir gylis

 

Įvertinkite, kokiems patiekalams naudosite konkrečią lėkštę. Tai padės apsispręsti, kokio dydžio gamino reikia ir leis susikurti savitą komplektą. Zana.lt asortimente rasite skirtingo skersmens lėkščių nuo 19 iki 36 cm. Įprastai užkandžių lėkštės būna mažesnės, nes jose serviruojami nedideli užkandžiai, pristatomi prieš pagrindinį patiekalą. Šio serviravimui dažniau pasirenkami didesnio skersmens indai, jog tilptų garnyras, papildomi puošybos elementai ir būtų patogu valgyti.

 

Gaminiai taip pat skiriasi ir gyliu – lėkštės sriubai ir troškiniams būna gilesnės, kad serviruojant skystis neišsipiltų. Indo pasirinkimui įtakos turi ir stalo, ant kurio šis bus serviruojamas, dydžio. Jeigu stalas yra mažesnis, rinkitės mažesnio skersmens pietų lėkštes ir atvirkščiai.

 

3. Medžiagos

 

Medžiaga, iš kurios pagamintas indas, nulemia tiek estetines, tiek funkcines jo savybes. „Žana“ kataloge esančios, patogiai užsakomos pietų lėkštės internetu gaminamos iš:

 

 • keramikos;
 • porceliano;
 • stiklo.

 

Pietų lėkštės serviravimui (bet kokių patiekalų) turėtų būti pagamintos naudojant inovatyvias gamybos technologijas. Tuomet jos pasižymi atsparumu įbrėžimams ir kitiems pažeidimams. Taip pat šiuolaikiniai gaminiai turėtų būti atsparūs staigiems temperatūrų pokyčiams. Tokius indus galima plauti indaplovėje, o prireikus – šildyti mikrobangų krosnelėje.

 

4. Spalva

 

Zana.lt kataloge dominuoja neutralių atspalvių gaminiai, kurie harmoningai įsilieja kone į bet kurį namų interjerą. Universalios spalvos suteikia galimybę rinktis įdomesnių raštų servetėles, įrankius ar kitas serviravimo dekoracijas. Be to, turime ir ryškesnių rankų darbo gaminių, kurie gali puikia papildyti valgomojo interjerą.

 

Ieškant lėkščių, svarbu atsižvelgti į tai, kokį patiekalą ketinate serviruoti ir koks namų interjero ar šventės stilius vyrauja. Atkreipkite dėmes į stalo dydį, formą, valgančiųjų skaičių bei, žinoma, įpročius. Dažniausiai šie kriterijai padiktuoja, kokio dydžio, atspalvio gaminys harmoningai įsilietų į bendrą namų stilistiką..

 

Reikia patarimo, kurios pietų lėkštės internetu geriausiai atitiktų asmeninius lūkesčius? Kreipkitės į mus telefonu, el. paštu ar žinute socialiniuose tinkluose. Mielai atsakysime į rūpimus klausimus, o prireikus – patarsime, kuris indas galėtų atitikti jūsų poreikius.