Grįžti atgal
Visos Kategorijos

Grafinai

Dairotės stilingo, aukštos kokybės grafino namams, savam restoranui ar biurui? Zana.lt kataloge rasite platų pasirinkimą – čia kruopščiai atrinkti įvairūs grafinai alkoholiui bei gaiviesiems gėrimams. Nesvarbu, domina minimalistinis stiklinis indas vynui ar prabangus krištolinis grafinas viskiui, unikalus gaminys atskleis geriausias sodraus gėrimo natas. Tiesa, stiklinis butelis grafinas vandeniui nesuteikia ypatingų savybių, tačiau be abejonės paverčia ritualą daug malonesniu, o stalą – labiau estetišku. Parengėme trumpą gidą, kuris padės Jums internetu pasirinkti individualiai tinkamiausią gaminį.

Filtras
Rūšiuoti

Rūšiuoti

 • Rodyti per puslapį
 • 36
 • 64
 • 128
 • per puslapį
Atlikta

Grafino paskirtis ir rūšys

 

Kaip ir buvo galima numanyti, grafino paskirtis priklauso nuo specifinio gėrimo. Galima išskirti du pagrindinius populiarių grafinų tipus: indai stipriesiems gėrimams ir vandeniui. Žinoma vandens grafiną galima naudoti ir kitiems gaiviesiems gėrimams – limonadui, sultims. Toliau šiek tiek detaliau aptarsime šias dvi grafinų rūšis ir jų paskirtį.

 

1) Grafinai alkoholiui

 

Kokie alkoholiniai gėrimai pilami į grafinus? Tiesa, specifinis indas bet kokiam gėrimui suteikia naujų spalvų ir praturtina mėgavimosi tauraus gėrimo taure ritualą. Dažniausiai grafinuose laikomi alkoholiniai gaminiai:

 

 • brendis;
 • viskis;
 • romas;
 • degtinė;
 • vynas.

 

Zana.lt virtualiame asortimente rasite išskirtinį gaminį kiekvienam iš šių gėrimų. Pastebėsite, kad grafino stipriesiems ir silpnesniems alkoholiniams gėrimams dizainas šiek tiek skiriasi.

 

Grafinas viskiui, brendžiui ir degtinei

 

Dažniausiai stipriesiems gėrimams skirta talpa pasižymi solidžiu, net kiek prabangiu dizainu. Čia vyrauja storo stiklo arba krištolo gaminiai. Prabangų grafiną įprasta derinti prie kokybiškų stiklinių (šiame kataloge rasite tiek pavienius gaminius, tiek jau paruoštus komplektus su viskio stiklinėmis). Kone visos specializuotos tauriųjų gėrimų talpos yra dengiamos iš tos pačios medžiagos pagamintais dangteliais / kamščiais.

 

Indo paskirtis: maksimaliai atskleisti išskirtinį skonį ir aromatą, brandinto gėrimo spalvą. Būtent dėl šios priežasties labai svarbu pasirinkti kokybišką stiklą arba krištolą – medžiaga nekeičia gėrimo skonio ir puikiai išlaiko sodrų aromatą. Žinoma, grafinus namuose ir restoranuose naudoja ne tik dėl funkcionalių savybių, bet ir estetiško stalo serviravimo.

 

Grafinas vynui (baltam ir raudonam)

 

Grafinai vynui – neretai lengvi, minimalistinio dizaino, skaidraus stiklo. Įprasta, kad greičiau suvartojamo gėrimo talpos nėra dengiamos dangčiu / kamščiu. Dažniausiai indas pildomas pamažu, gėrimo pripilama tiek, kiek reikia, pavyzdžiui, vakarienei ar pietums. Pastebėsite, kad „Žana“ salono kataloge esantys vyno grafinai lengvai išlenkti. Linkis leidžia:

 • patogiau paimti grafiną;
 • geriau valdyti vyno srovės stiprumą ir tekėjimą;
 • maksimaliai atskleisti unikalų gėrimo aromatą.

 

Beje, kartais prabangaus raudonojo vyno grafino funkciją atlieka tie patys dekanteriai. Koks pagrindinis dekanterio ir grafino skirtumas? Originaliai dekanteris skirtas nuosėdų pašalinimui. Tačiau inovatyvios vyno gamybos technologijos leidžia mėgautis jau kokybiškai filtruotu gėrimu. Tad daugelį raudonų vynų galima pilti ir tiesiai į grafiną.

 

Indo paskirtis: pagrindinė paskirtis, kaip ir bet kokio kito alkoholiniams gėrimams skirto grafino – patogus laikymas ir gėrimo gerųjų savybių atskleidimas. Žinoma, čia lygiai taip pat svarbi serviruojamo stalo estetika bei malonaus, lėto ritualo kūrimas.

 

2) Grafinai vandeniui

 

Priešingai nei renkantis grafiną stipriesiems gėrimams (pavyzdžiui, grafinas brendžiui), forma čia neturi daug įtakos aromato ar skonio natų atskleidimui. Todėl galima sakyti, kad tokio grafino pagrindinė paskirtis – stilingas kasdienio bei šventinio stalo serviravimas. Jei ruošiatės šventei, grafinų formas bei stilių galite derinti prie serviravimo lėkščių, turimų indų komplektų. Nors to daryti tikrai nebūtina.

 

Vis dėlto reikėtų įvertinti ir kelis praktiškus aspektus:

 

 • reikalingą indo turį (kiek žmonių dažniausiai susirenka pietums ar vakarienei);
 • reikalingas papildomas funkcijas (pavyzdžiui, dangtelis).

 

Nesvarbu, vandenį geriate tiesiai iš krano ar įsigyjate jį parduotuvėje, specializuotos stiklo talpos leidžia stilingai serviruoti gėrimą ne tik pietų ar vakarienės metu, bet ir kasdien. Laikykite stiklo grafiną tiesiog ant virtuvinio stalviršio, valgomojo arba darbo stalo. Tai lyg funkcionalus namų akcentas, kuris nuolat primena apie sveikus vandens gėrimo įpročius.

 

Kai jau aiškiau, kaip atrodo specializuotos tam tikrų gėrimų talpos, internetu pasirinkti bus kur kas paprasčiau. Beje, dažnai minimalistinius stiklo grafinus naudoja tiek gaiviesiems gėrimams, tiek vynui – jie universalūs ir lengvai pritaikomi. Zana.lt kataloge rasite unikalią interjero detalę sau ir artimiesiems. Alkoholinių gėrimų arba vandens grafinas su taurėmis – puiki praktiškos dovanos idėja tėčiui, mamai ar naujakuriams.

 

Iš kokių medžiagų gaminami grafinai?

 

Visapusiškai gėrimų gerąsias savybes – skonį, aromatą ir unikalias spalvas – atskleidžiančius grafinus specializuotų indų kūrėjai dažniausiai gamina iš skaidrių, tvirtų, gėrimo ypatumų nekeičiančių medžiagų. Būtent todėl rinkoje dominuoja:

 

 • stiklas;
 • krištolas.

 

Kalbant apie pirmąjį variantą, internetiniame „Žana“ salono asortimente dominuoja grūdintas stiklas. Grūdinto stiklo subtilybes bei naudas plačiau aprašėme ir tinklaraščio įraše. Trumpai tariant, grūdinto stiklo gaminiai yra tvirtesni, atsparesni smūgiams ir aplinkos poveikiui – taigi, ir ilgaamžiškesni.

 

Antrasis variantas – krištolas – dažniausiai naudojamas stipriųjų gėrimų grafinams (pavyzdžiui, krištolinis grafinas degtinei, grafinai viskiui, brendžiui). Jis vis dar matoma kaip prabangos suteikianti medžiaga. Inovatyvaus krištolo sudėtyje nėra švino ar kitų sunkiųjų metalų, jį galima plauti indaplovėje. Skaidrios medžiagos leidžia gamintojams išgauti unikalias formas, o mums – subtilų, elegantišką stalo įvaizdį.

 

Akivaizdu, kad prabanga dvelkiantis krištolinis viskio grafinas kaina gali net kelis kartus skirtis nuo paprasto ar grūdinto stiklo gaminių.

 

Kaip išsirinkti grafiną?

 

Tinkamą gaminį pasirinkti tikrai nėra sudėtinga, net per nuotolį. Jei norite internetu užsisakyti tikrai kokybišką gaminį, jo verta ieškoti specializuotose, patikimų gamintojų kūriniais prekiaujančiuose salonuose. Ką reikėtų apgalvoti Jums? Štai keli esminiai aspektai:

 

 1. prie interjero deranti indo stilistika, mėgstama medžiaga;
 2. gaminio matmenys bei reikalingas tūris;
 3. specifinio gėrimo savybes geriausiai atskleidžianti forma;
 4. papildomos funkcijos (dangtelis, kamštis).

 

Inovatyvios medžiagos (tiek stiklas, tiek krištolas) šiandien prižiūrimos paprastai, tad priežiūra tikrai nebėra esminis kriterijus. Jei dvejojate dėl tūrio, pateikiame orientacines gaires pagal specifinius gėrimus:

 

 • talpa stipriesiems alkoholiniams gėrimams: rečiau – 500ml, dažniausiai apie 750ml, 1 l;
 • vyno grafinas: 250 ml, 500 ml, kiek rečiau – 1 l;
 • vandens grafinai: dažniausiai nuo 500 ml.

 

Pavyzdžiui, stiprieji gėrimai grafine užsibūna ilgesnį laiką, tad rekomenduojama vidutinė arba didesnė talpa. Tuo tarpu vynas inde laikomas tik tuo metu, kai planuojama jį gerti. Vanduo taip pat keičiamas ir papildomas dažai, tačiau atsižvelgiant į rekomenduojamą skysčių paros normą, galite drąsiai dairytis ir didesnio indo.

 

Panašu, kad unikalaus stiliaus, funkcionalią namų detalę paprasta išsirinkti per nuotolį. Zana.lt kataloge prie kiekvienos prekės rasite šios aprašymą (kur, iš kokių medžiagų pagamintas grafinas vandeniui ar alkoholiui), prie daugelio – informaciją apie patį gamintoją. Mūsų komanda visuomet pasiruošusi patarti – suteiksime konsultaciją ir atsakysime į rūpimus klausimus telefonu, el. paštu, žinute socialiniuose tinkluose.