Grįžti atgal
Visos Kategorijos

Puodų rinkiniai

Daugeliui mūsų maisto gaminimas yra svarbi kasdienė užduotis. Norint pasigaminti sveiką ir skanų maistą, reikia ne tik turėti maisto gaminimo įgūdžių, mokėti receptų, bet ir pasirūpinti tinkamais, geros kokybės indais. Zana.lt parduodami įvairūs virtuvės puodų rinkiniai internetu, tad galite išsirinkti ne vieną indą, bet visą universalų jų komplektą. Turėdami rinkinį galėsite gaminti ne tik patogiai, sveikai, bet ir taupydami laiką.

Filtras
Rūšiuoti

Rūšiuoti

 • Rodyti per puslapį
 • 36
 • 64
 • 128
 • per puslapį
Atlikta

Puodų rinkiniai – į ką atkreipti dėmesį renkantis geriausius?

 

Visi mūsų kataloge pristatomi rinkiniai skirtingi. Tad svarstant, kuris puodų rinkinys tiks geriausiai, vertėtų atsižvelgti į specifines komplektų ypatybes.

 

 • Rankenos. Šiuolaikinių puodų rankenos yra nekaistančios, atsparios karščiui. Norintiems dar didesnio patogumo verta rinktis silikonu padengtas rankenas. Silikonas neslysta ir nepraleidžia karščio, todėl šia medžiaga dengtus reikmenis naudoti ypač malonu.

 • Dangčiai. Puodų rinkinius galima pasirinkti ir pagal dangčius, jų savybes. Nors visi dangčiai dydžiu yra puikiai pritaikyti pačiam puodui, kai kurių iš jų šonus juosia silikoninė juosta, kuri užtikrina didesnį sandarumą. Dėl šios savybės indas geriau išlaiko šilumą, o maistas jame greičiau išverda.

 • Puodo viduje esanti skalė. Jeigu dažnai maistą gaminate pagal receptus, jums gali praversti puodų komplektas, kurį sudarančių indų viduje yra skalė, nurodanti skysčio kiekį. Ji ypač naudinga verdant produktus, kuriems reikalingas specifinis kiekis vandens – pavyzdžiui, ryžius, makaronus, grikius, kuskusą ir pan.

 • Naudojimas. Perkant reikmenis maisto gaminimui svarbu patikrinti, ar jie tinkami naudoti su jūsų turima virykle. Ypatingai į šį aspektą reikėtų dėmesį atkreipti turintiems indukcines virykles. Labai patogu pirkti jau sukomplektuotus indus, nes rinkiniai sudaryti iš vienodomis savybėmis pasižyminčių puodų.

 • Priežiūra. Jeigu naudojatės indaplove, rekomenduojame rinktis tokius puodus, kuriuos galėsite joje plauti. Visgi kokybiškų indų priežiūra nėra sudėtinga, todėl juos lengvai išplausite ir rankomis.

 

Daugiau informacijos apie kiekviename rinkinyje esančius puodus ir jų ypatybes sužinosite perskaitę prekių aprašymus. Remdamiesi jais galėsite be vargo nuspręsti, kuris puodų rinkinys patraukliausias. Be to, daug naudingos informacijos, kaip išsirinkti puodų rinkinį, pateikiame savo tinklaraščio įraše, kurį rasite paspaudę ant šios nuorodos.

 

Puodų rinkinio savybės

 

Štai keletas pagrindinių puodų rinkinių savybių, lemiančių jų populiarumą ir patogumą:

 

 • Dydžių įvairovė. Į puodų rinkinius paprastai įeina įvairių dydžių puodai ir keptuvės, todėl juos galima pritaikyti įvairiems maisto ruošimo poreikiams. Tokia įvairovė suteikia galimybę ruošti įvairius patiekalus – nuo padažų iki sriubų ar troškinių.

 • Derantys dangčiai. Dažnai puodų rinkiniuose būna dangčiai, tinkantys prie atitinkamų puodų ir keptuvių. Jie padeda išlaikyti šilumą, kontroliuoti drėgmę ir padidinti maisto gaminimo efektyvumą.

 • Tvirta konstrukcija. Paprastai virtuvės puodų komplektai yra pagaminti iš patvarių medžiagų, užtikrinančių ilgaamžiškumą ir atsparumą deformacijoms ar pažeidimams juos nuolat naudojant.

 • Šilumos paskirstymas. Nerūdijantis plienas su aliuminio šerdimi leidžia tolygiai gaminti maistą visame puode.

 • Suderinamumas. Puodų komplektai sukurti taip, kad būtų suderinami su įvairių tipų viryklėmis, įskaitant dujines, elektrines ir indukcines. Taip užtikrinama, kad puodus galima naudoti ant įvairių viryklių.

 • Ergonomiškos rankenos. Puodų ir keptuvių rinkiniai dažnai turi patogias rankenas, kurios gaminant maistą išlieka vėsios, kad būtų galima saugiai ir patikimai laikyti.

 • Lengva priežiūra. Priklausomai nuo medžiagos ir dangos, puodų rinkinius dažniausiai būna lengva valyti ir prižiūrėti. Daugelį iš jų galima plauti indaplovėje.

 • Universalumas. Puodų komplektai skirti įvairiems maisto gaminimo būdams, įskaitant virimą, troškinimą, apkepinimą, kepimą ir kt. Juose rasite reikiamų įrankių įvairiems maisto ruošimo darbams.

 

Suderinus šias savybes, puodų ir keptuvių rinkiniai yra patogūs, universalūs ir suteikia visapusišką indų pasirinkimą.

 

Puodų rinkinio komplektacija

 

Į virtuvės puodų rinkinį paprastai įeina skirtingo dydžio puodai, keptuvės ir dangčiai. Nors tiksli komplektacija gali skirtis priklausomai nuo konkretaus rinkinio ir prekių ženklo, žemiau pateikiame dažniausiai pasitaikančius puodų rinkinyje esančius komponentus:

 

 • Prikaistuvis – nedidelis puodas su ilga rankena, dažniausiai naudojamas skysčiams šildyti, padažams gaminti, nedideliems maisto kiekiams ir košėms virti.

 • Vidutinio dydžio puodas – dažniausiai 3–3,5 l talpos puodas, tinkantis vidutiniam kiekiui maisto virti ar troškinti.

 • Didelis puodas – puodas su plačiu dugnu ir aukštais šonais, idealiai tinkantis sultiniams, sriuboms, troškiniams ir didesniam kiekiui maisto virti.

 • Keptuvė – plokščiadugnė keptuvė nuožulniais šonais, puikiai tinkanti skrudinti, troškinti ir kepti.

 • Dangčiai – dauguma virtuvės puodų rinkinių turi dangčius, kurie tinka atitinkamiems puodams ir keptuvėms.

 

Svarbu pastebėti, kad konkretūs virtuvės puodų rinkinio komponentai gali skirtis. Pasirinkimas priklauso nuo asmeninių Jūsų poreikių. Bene populiariausias ir praktiškiausias variantas yra 4–5 dalių rinkiniai.

 

Medžiagos, iš kurių gaminami puodų rinkiniai

 

Puodų komplektai gaminami iš įvairių medžiagų, kurių kiekviena pasižymi skirtingomis savybėmis ir privalumais. Dažniausiai tai būna:

 

 • Nerūdijantis plienas. Ši medžiaga yra populiari dėl savo ilgaamžiškumo, atsparumo korozijai ir nereaktyvumo. Ji suteikia elegantišką ir profesionalią išvaizdą ir dažnai yra derinama su kitomis medžiagomis, pavyzdžiui, aliuminiu ar variu, daugiasluoksnėje konstrukcijoje, kad geriau pasiskirstytų šiluma.

 • Ketus. Ketaus puodai garsėja puikiu šilumos išlaikymu ir tolygiu šilumos paskirstymu. Jie tinka įvairiems maisto ruošimo būdams, įskaitant troškinimą, lėtą virimą ir kepimą.

 • Varis. Variniai puodai pasižymi išskirtiniu šilumos laidumu, todėl ji greitai ir tolygiai pasiskirsto. Šie indai puikiai reaguoja į temperatūros pokyčius, todėl idealiai tinka tuomet, kai gaminimo metu reikia tikslumo. Variniai puodai dažnai dengiami nerūdijančiu plienu arba alavu, kad varis nesąveikautų su rūgščiais maisto produktais.

 • Aliuminis. Aliuminis yra lengva medžiaga, pasižyminti puikiu šilumos laidumu. Jis greitai ir tolygiai įkaista, todėl tinka įvairiems maisto gaminimo būdams. Aliuminio puodai dažnai dengiami nelimpančia danga arba derinami su kitomis medžiagomis, kad padidėtų jų patvarumas ir būtų išvengta reaktyvumo.

 • Keramika. Keraminiai puodai puikiai sulaiko šilumą ir gali būti naudojami tiek ant viryklės, tiek orkaitėje. Jie pasižymi nereaktyviomis ir netoksiškomis savybėmis.

 

Įprastai puodų rinkiniuose derinamos skirtingos medžiagos, siekiant optimizuoti jų veikimą ir savybes. Pavyzdžiui, nerūdijančio plieno puoduose gali būti aliuminio arba vario šerdis, kad geriau pasiskirstytų šiluma.

 

Keli papildomi aspektai

 

Nepamirškite, kad rinkiniai skiriasi puodų rūšimis. Kai kuriuos sudaro tik puodai ir jų dangčiai, o kituose rasite ne vien virimui pritaikytų indų. Pavyzdžiui, rinkinys gali būti sudarytas iš kelių įprastų puodų ir vieno su ilga rankena. Be to, zana.lt rasite ir rinkinių, sudarytų tiek iš puodų, tiek iš keptuvių.

 

Rinkiniai taip pat skiriasi indų skaičiumi, todėl pagalvokite, kiek ir kokių reikia. Jeigu norite įsigyti daugiau indų, pamąstykite, ar verčiau įsigyti vieną didesnį rinkinį, ar kelis mažesnius? Įsigiję kelis turėsite įvairesnių puodų, todėl patogiai gaminsite skirtingus patiekalus.

 

Žinoma, taip pat svarbu įvertinti puodo gamybos medžiagą, dizaino ypatumus (formą, spalvą). Medžiagos pasirinkimas labiausiai priklauso nuo to, kokius patiekalus dažniausiai gaminate. Pavyzdžiui, ketaus puodų (daugiau apie jų priežiūrą galite sužinoti mūsų tinklaraščio įraše) rinkinys puikiai tinka mėsai, daržovėms troškinti, o nerūdijančio plieno – tiek kruopoms virti, tiek įmantresniems patiekalams ruošti.

 

Puodų rinkinių privalumai – lengvesniam gaminimui

 

Mūsų asortimente esantys puodai gali turėti įvairių privalumų. Keletą iš jų verta aptarti plačiau:

 

 • Trijų sluoksnių pagrindas. Jis suteikia puodams patvarumo ir užtikrina greitą, tolygų temperatūros pasiskirstymą.

 • Karščiui atsparios rankenos. Jos yra padengtos silikonu, todėl neįkaista.

 • Tinkamumas visų tipų viryklėms. Daugelis rinkinius sudarančių puodų tinka visų tipų viryklėms, taip pat ir indukcinėms.

 • Nelimpanti danga. Paprastai ją turi puodų rinkiniuose esančios keptuvės. Tokia danga užtikrina, kad gaminamas maistas nelips prie indo paviršiaus.

 • Tvirti ir orui pralaidūs dangčiai. Puodų dangčiai pagaminti iš grūdinto stiklo, todėl pasižymi dideliu atsparumu. Be to, jie yra pralaidūs orui. Dėl šios priežasties indų viduje mažiau kaupiasi garai.

 

Daugiau apie privalumus, kuriais pasižymi Jus dominantis puodų rinkinys indukcinei viryklei, galite sužinoti svetainėje pateiktame jo aprašyme.

 

Plačios panaudojimo galimybės

 

Indukcinių puodų rinkinys praktiškas pasirinkimas tiek virtuvės pradedantiesiems, tiek jau įvaldžiusiems maisto gaminimo meną. Labai patogu tai, kad tokiu atveju įsigyjami visi reikalingiausi indai. Todėl nereikia blaškytis ir gaišti laiko ieškant kiekvieno puodo atskirai.

 

Tokius rinkinius sudaro skirtingų dydžių ir paskirčių indai, pritaikyti įvairaus maisto gaminimui. Pavyzdžiui, prikaistuvis puikiai tinka padažo ruošimui, garų puodas – daržovių virimui, o didelis puodas – sriubai. Be to, į kai kuriuos rinkinius įeina ir keptuvės su nelimpančia danga.

 

Kalbant apie tokius virtuvės reikmenis, verta paminėti ir tai, kad juos patogu laikyti virtuvėje. Jei tiksliau, mažesni indai telpa į didesnius, todėl įdėjus juos vieną į kitą sutaupoma vietos. Rankenas turinčius puodus galima pakabinti ant sienos, prie spintelės – taip jie neužima svarbaus stalviršio ploto, kuris ypač vertinamas mažoje virtuvėje.

 

Stilingas dizainas – patraukliam virtuvės įvaizdžiui

 

Nepriklausomai nuo to, kad renkantis puodų rinkinį daugiausiai dėmesio paprastai skiriama funkcionalumui, jo išvaizda ne ką mažiau svarbi. Tai ypač aktualu tiems, kurie nori sukurti patrauklų virtuvės įvaizdį – juk indai neatsiejama jo dalis.

 

El. parduotuvės zana.lt asortimente esantys metalinių puodų rinkiniai indukcinei viryklei pasižymi ypač patraukliu dizainu. Universali nerūdijančio plieno spalva puikiai dera įvairaus stiliaus interjeruose. Priklausomai nuo asmeninio skonio ir kuriamo virtuvės įvaizdžio, galima pasirinkti indus su tokios pat spalvos metalinėmis arba juodomis, silikonu dengtomis rankenomis. Peržvelkite mūsų asortimentą ir įsigykite tai, kas patinka labiausiai!

 

Dėmesį patraukė keletas puodų rinkinių ir nežinote, kurį pasirinkti? Dvejojate dėl užsakymo sąlygų? Drąsiai su mumis susisiekite – mielai padėsime atrasti tai, kas pateisins visus lūkesčius.

 

DUK

 

1. Kuo išskirtiniai puodų rinkiniai indukcinei kaitlentei?

 

Kaip jau išduoda pats pavadinimas, tokius rinkinius sudarantys indai yra tinkami naudoti ant indukcinės viryklės. Todėl jeigu turite būtent tokią, šis pasirinkimo variantas kaip tik Jums. Paprastai tokį rinkinį sudarantys puodai yra pagaminti iš nerūdijančio plieno, kuris yra tvirtas ir atsparus. Taigi tai – ilgalaikė investicija.

 

2. Kokių gamintojų puodų rinkinių galima įsigyti zana.lt?

 

Pas mus galima įsigyti pasaulyje garsių gamintojų produkcijos, pasižyminčios puikiomis savybėmis. Bene daugiausiai dėmesio sulaukiantis prekių ženklas – „Zwilling“. Šie indukciniai puodų rinkiniai vokiški, todėl neverta abejoti dėl nepriekaištingos jų kokybės.

 

Kitas populiarus tarptautinis prekių ženklas – „Tramontina“. Tikime, kad šio brazilų gamintojo produkcija nepaliks abejingų.

 

3. Kiek kainuoja puodų rinkinys?

 

Puodų rinkiniai kaina dažniausiai skiriasi. Mūsų el. parduotuvės asortimente gausu įvairių puodų rinkinių. Atsižvelgdami į savo poreikius ir galimybes, galite įsigyti tinkamiausią variantą. Bet kokiu atveju aukštos kokybės puodai – ilgalaikė investicija, kuria nesigailėsite. Be to, verta nepamiršti, kad Jums geriausi puodų rinkiniai pigiau gali būti įsigyjami akcijų metu.

 

4. Ar puodų rinkiniams taikomos nuolaidos?

 

Taip, kartais jos yra taikomos. Jeigu Jus domina virtuvės puodų rinkiniai, akcija – palankus metas juos įsigyti.

 

5. Kokio dydžio puodai įeina į rinkinį?

 

Į rinkinį gali įeiti skirtingų tūrių ir diametrų puodai. Tiksli informacija apie tai pateikiama prekių aprašymuose. Pavyzdžiui, keturių dalių rinkinį gali sudaryti 1,5 (Ø 16 cm), 2 (Ø 16 cm), 3 (Ø 20 cm) ir 4 (Ø 20 cm) l puodai.

 

6. Kokiomis ypatybėmis pasižymi rinkiniuose esantys puodai?

 

Jie gali pasižymėti įvairiomis ypatybėmis. Pavyzdžiui, kai kuriuos rinkinius sudarantys puodai turi šonuose orui laidų dangtį, kuris apsaugo nuo vakuumo susidarymo, taip pat silikonu dengtas nekaistančias rankenas.

 

Dar vienas tokių indų privalumas, kad daugelį jų galima plauti indaplovėje, kas yra itin patogu. Be to, dažniausiai jie tinka visų tipų viryklėms, įskaitant ir indukcines. Daugiau ypatybių, kuriomis pasižymi rinkinių sudarantys puodai, galite rasti prekių aprašymuose.

 

7. Kada metas atnaujinti puodus?

 

Tai, jog atėjo laikas įsigyti naujus puodus, paprastai išduoda tokie požymiai kaip:

 

 • pažeistas indų dugnas;
 • įvairios jų deformacijos;
 • korozija (rūdys);
 • sulūžusios rankenos.

 

Daugiau apie tai, kada metas atnaujinti puodus, galite skaityti čia.