Grįžti atgal
Visos Kategorijos

Keptuvės lietiniams

Lietiniai blynai – daugelio mėgstamas patiekalas. Šiuos plonus, švelnius blynelius galima pripildyti tiek saldžiais, tiek sūriais ingredientais ir valgyti juos pusryčiams, pietums ar kaip desertą. Visgi iškepti tobulus lietinius blynus nėra jau taip lengva. Svarbu ne tik užmaišyti gerą tešlą, bet ir pasirūpinti tinkamais virtuvės reikmenimis. Šiuo atveju tai – lietinių keptuvė. Galbūt kaip tik jos ieškote? Tuomet kviečiame iš arčiau susipažinti su pagrindinėmis šių keptuvių ypatybėmis ir sužinoti, kaip išsirinkti sau tinkamiausią.

Filtras
Rūšiuoti

Rūšiuoti

 • Rodyti per puslapį
 • 36
 • 64
 • 128
 • per puslapį
Atlikta

Lietinių blynų keptuvė – lengvesniam gaminimui

 

Lietinių keptuvės yra plokščios ir plačios, su žemu kraštu, kad būtų lengva pasiekti ir apversti blynus. Jos gaminamos iš medžiagų, kurios užtikrina tolygų šilumos pasiskirstymą, pavyzdžiui, ketaus arba aliuminio. Kokybiška keptuvė lietiniams paprastai turi nelimpantį paviršių, todėl blynelius lengva išimti šiems nesuplyšus ir neprilipus.

 

Kai kurios lietinių blynelių keptuvės taip pat turi specialią dangą, pavyzdžiui, emalio ar keramikos, kuri suteikia papildomą apsaugos sluoksnį ir padeda išvengti įbrėžimų. Galiausiai, prie daugelio šio tipo keptuvių pridedami papildomi priedai, pavyzdžiui, medinė mentelė, kurie padeda suformuoti lygius lietinius.

 

Kaip pasirinkti lietinių blynų keptuvę?

 

Norint, kad blyneliai būtų iškepti tobulai, svarbu pasirinkti sau tinkamą lietinių keptuvę. Žemiau aptariame keletą pagrindinių kriterijų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis šį virtuvės reikmenį.

 

Keptuvės lietiniams dydis

 

Štai keletas patarimų, kaip pasirinkti tinkamo dydžio (skersmens) keptuvę lietiniams:

 

 • Atsižvelkite į savo asmeninius pageidavimus. Jei mėgstate, kad blynai būtų didesni ir plonesni, galite rinktis didesnę keptuvę. Jei mėgstate mažesnius ir storesnius blynelius, geriau tiks mažesnio skersmens lietinių keptuvė.

 • Įvertinkite viryklės dydį. Įsitikinkite, kad pasirinkote tokią keptuvę, kuri patogiai tilptų ant turimos viryklės. Jei Jūsų viryklė mažesnė, gali prireikti mažesnės keptuvės.

 • Atsižvelkite į keptuvės medžiagą. Paprastai lietinių blynų keptuvės gaminamos iš tokių medžiagų kaip aliuminis, ketus ar nerūdijantis plienas. Nuo pasirinktos medžiagos gali priklausyti, kokio dydžio keptuvės Jums reikės. Pavyzdžiui, ketaus keptuvės paprastai būna sunkesnės, todėl patogiau, kai jos mažesnės. Lietinių blynų keptuvė iš aliuminio yra lengvesnė, todėl gali būti ir didesnė.

 

Apskritai, 25–28 cm skersmens lietinių keptuvė yra tinkamas pasirinkimas daugelyje namų virtuvių. Šie reikmenys yra pakankamai dideli, kad būtų galima gaminti tinkamo dydžio blynus, bet ne tokie dideli, kad būtų sunku juos išlaikyti ar saugoti.

 

Blynų keptuvės danga

 

Kriterijai, į kuriuos vertėtų atsižvelgti renkantis tinkamos medžiagos lietinių blynų keptuvę:

 

 • Nelimpančios prieš tradicines. Keptuves su nelimpančia danga lengva valyti, o gaminant reikia mažiau aliejaus ar riebalų. Be to, prie jų rečiau prilimpa blynai, todėl tai geras pasirinkimas pradedantiesiems. Kita vertus, tradicinės medžiagos, tokios kaip ketus ar nerūdijantis plienas, yra patvarios ir atlaiko didelį karštį, todėl puikiai tinka patyrusiems virėjams.

 • Šilumos laidumas. Gera keptuvė lietiniams blynams turėtų tolygiai paskirstyti šilumą, kad būtų išvengta įkaitusių ar perkaitusių zonų. Pavyzdžiui, aliuminis pasižymi dideliu šilumos laidumu, todėl iš šio metalo pagaminta blynelių keptuvė tolygiai įkaista ir ją labai greitai galima pradėti naudoti.

 • Priežiūra. Kai kurioms medžiagoms gali reikėti daugiau priežiūros nei kitoms. Pavyzdžiui, ketaus keptuves gali reikėti specialiai paruošti, taip pat jų negalima plauti indų plovikliu (daugiau informacijos apie ketaus keptuvių paruošimą ir priežiūrą rasite čia). O nelimpančią dangą turinčias aliuminio keptuves reikia plauti atsargiai, kad nebūtų pažeista danga (plačiau apie jų priežiūrą pasakojame šiame tinklaraščio įraše).

 • Kaina. Nuo keptuvės medžiagos dažnai priklauso ir jos kaina. Nepridegančios dangos aliuminio keptuvės paprastai yra pigesnės nei pagamintos iš ketaus.

 

Pasirinkę tinkamos medžiagos keptuvę, galėsite džiaugtis patogiu jos naudojimu ir lengva priežiūra.

 

Viryklės tipas

 

PasirinkęRenkantis keptuvę lietiniams blynams svarbu atsižvelgti į turimą viryklę. Pavyzdžiui, indukcinėms kaitlentėms tinka ne visi indai. Apie tai, kokie puodai ir keptuvės tinka indukcinei viryklei, pasakojame savo tinklaraštyje – šį įrašą galite rasti paspaudę ant pateiktos nuorodos.

 

Prieš įsigydami didelių blynų keptuvę, atidžiai perskaitykite jos aprašymą. Taip būsite tikri, kad įsigyta keptuvė tiks Jūsų viryklei.

 

Pasinaudojus aukščiau pateiktais patarimais, lietinių keptuvės pasirinkimas turėtų tapti pakankamai paprastas. Peržiūrėkite zana.lt asortimentą, susipažinkite su skirtingų prekių aprašymais ir įsigykite Jūsų poreikius geriausiai atitinkantį virtuvės reikmenį. Na, o tada beliks džiuginti savo šeimą ir draugus tobulais lietiniais.