Grįžti atgal
Visos Kategorijos

Arbatinukai

Porcelianinis, ketaus ar stiklinis arbatinukas – nepakeičiamas reikmuo jaukiam laikui namuose ar kavinėje. Be to, tai praktiška ir rūpestingumą perteikianti dovana. Šiame mūsų kataloge rasite iš skirtingų medžiagų pagamintų, skirtingos talpos ir formos arbatinukų. Kruopščiai atrinkome gamintojus ir modelius, kad arbatinukas tarnautų ilgai ir džiugintų nepriekaištinga išvaizda. Sunkoka išsirinkti iš tokios gausos? Siūlome pasinaudoti keliais mūsų patarimais.

Filtras
Rūšiuoti

Rūšiuoti

 • Rodyti per puslapį
 • 36
 • 64
 • 128
 • per puslapį
Atlikta

Funkcionalumas, arba paskirtis

 

Pirmiausia siūlome aiškiai išsigryninti savo poreikius. Svarbu ne tik tai, ar ieškote arbatinuko dovanai, ar sau. Įvertinkite savo kasdienius įpročius – kaip dažnai naudosite daiktą, kaip jį valysite, ar norėsite indo tik arbatžolėms užplikyti, ar ir vandeniui kaitinti. Zana.lt kataloge ypatingo dėmesio verti šie arbatinukai:

 

 • Pritaikyti skirtingų tipų viryklėms. Jei reikalingas, pavyzdžiui, arbatinukas indukcinei viryklei, drąsiai dairykitės pas mus. Speciali dugno danga leis nebijoti sugadinti nei indo, nei įrenginio. Taip pat ir su dujinėmis viryklėmis – arbatinukas dujinei viryklei leis patogiai ir saugiai užkaitinti ar pašildyti gėrimą.
 • Su arba be sietelio. Sietelis arbatžolėms sulaiko lapelius, kad šie nepasklistų po visą arbatinuką, o dar svarbiau – kad jų nepatektų į puodelį. Tačiau jei arbata ypatinga, norite mėgautis sūkuriuojančiu žolelių ar vaisių gabalėlių, gėlių šokiu, drąsiai rinkitės indą be sietelio. Itin geras pasirinkimas tokiu atveju yra stiklinis arbatinukas. Tiesa, jei reikalingas arbatinukas su sieteliu, pagamintu iš stiklo – jų taip pat rasite pas mus.
 • Su puodeliu. Tai ypač praktiškas pasirinkimas maitinimo įstaigoms, tačiau tokie indai populiarūs ir tarp skanaujančių arbatos namuose. Su arbatinuku suderintas puodelis – patogus ir sumanus variantas dovanai.
 • Su šildytuvu. Tereikia įstatyti arbatinę žvakutę, ir gėrimas išliks šiltas dar ilgiau.

 

Dauguma mūsų siūlomų arbatinukų gali būti plaunami ne tik rankomis, bet ir indaplovėse. Vis dėlto nepamirškite perskaityti prekės aprašymo, taip pat vadovaukitės gamintojo pateikiama naudojimo instrukcija. Taip naujasis arbatinukas arbatai ilgiau išliks funkcionalus ir dailus.

 

Gamybos medžiaga

 

Paprastai arbatinukai gaminami ne iš vienos, o derinant kelias skirtingas medžiagas. Taip išgaunamas maksimalus funkcionalumas, patvarumas, lengva priežiūra ir netgi dizaino patrauklumas. Aptarkime visų dažniausiai naudojamų medžiagų pranašumus.

 

Stiklas

 

Stiklinis arbatinukas paprastai yra skaidrus. Toks indas pirmiausia pasižymi elegantiškumu, estetiškumu, nes per stiklą puikiai matyti vandeniu užpiltos arbatžolės, vaisių gabalėliai. Tačiau stiklas tikrai turi ir kitų privalumų. Tai:

 

 • Priežiūros paprastumas. Glotnus paviršius lengvai valomas, jame neužsilaiko nešvarumai. Didžiąją dalį šių arbatinukų galima plauti indaplovėje.
 • Naudojimo lengvumas. Jei reikalingas lengvai naudojamas arbatinukas stiklinis tiks idealiai. Turime modelių, kuriuos galima šildyti tiesiog mikrobangų krosnelėje. Taip pat lengvai sušils ir kokybiškas arbatinukas ant dujinės ar elektrinės viryklės.
 • Saugumas. Stiklas yra natūrali medžiaga, tad joje praktiškai nebūna priemaišų. Be to, galite rinktis borosilikatinį stiklą – jis gerokai atsparesnis mechaniniams pažeidimams, smūgiams, tad gaminys ilgą laiką bus saugus naudoti.

 

Arbatinukas arbatai plikyti gali būti gaminamas ne tik iš stiklo, bet ir metalo elementų. Toliau – apie jį.

 

Metalas

 

Paprastai arbatinukai gaminami iš nerūdijančio plieno. Tačiau ne mažiau populiari medžiaga yra ir ketus. Toks metalinis arbatinukas pasižymi:

 

 • Patvarumu. Tiek nerūdijantis plienas, tiek ketus yra itin tvirti metalai. Jie ganėtinai atsparūs mechaniniam poveikiui, o nerūdijantis plienas – dar ir vandens poveikiui. Tam, kad vanduo nepažeistų ketaus indo, tereikia išplovus jį kruopščiai nusausinti.
 • Šilumos išlaikymu. Nerūdijančio plieno detalėse šiluma pasiskirsto itin tolygiai – ne veltui iš šios medžiagos gaminami ir puodai. Taip pat yra ir su ketumi: storas metalas ne tik gerai paskirsto, bet dar ir ilgai išlaiko reikiamą temperatūrą. Taigi, malonia arbatos gėrimo ceremonija galite mėgautis niekur neskubėdami.

 

Nerūdijantis plienas dažnai naudojamas arbatinukų kaitinamosioms dalims, taip pat arbatžolių sieteliui gaminti. Ketus naudojamas visam arbatinukui išlieti.

 

Porcelianas

 

Jei vertinate išpuoselėtą estetiką, porcelianinis arbatinukas yra neprilygstamas pasirinkimas. Ši keramikos rūšis pasižymi:

 

 • Elegantiška, prabangia išvaizda. Rafinuotai atrodantis indas tiek Jus, tiek svečius įkvėps mėgautis gėrimu ir pasilepinti.
 • Šilumos laidumu. Tai tinkamiausias arbatinukas arbatai plikyti, jei skubate, nemėgstate ilgai laukti, kol gėrimas pakankamai atauš. Be to, porcelianinius arbatinukus patogiau naudoti, nes jie taip neįkaista. Dėl to juos dažnai renkasi maitinimo įstaigos.

 

Iš porceliano pagaminti arbatinukai dėl puošnios išvaizdos itin tinka dovanai.

 

Arbatinukai gaminami ir iš kitokių medžiagų – vario, molio keramikos. Visgi populiariausi būtent aptarti variantai. Toliau aptarkime kitus pasirinkimo kriterijus.

 

Talpa

 

Arbatinuko talpą reikėtų rinktis pagal esamus arba numanomus poreikius. Apgalvokite, kaip dažnai geriate arbatą, kiek žmonių mėgaujasi šiuo gėrimu su jumis. Taip pat svarbu, ar norite pirmiau užkaitinti didesnį kiekį vandens (tuomet pravers virdulys), ar pasiruošti nedidelį kiekį gėrimo, arbatžoles kaitinant iškart (arba pripildant nedidelį arbatinuką). Jei domina dujinei, elektrinei viryklei pritaikytas arba indukcinis virdulys, jų daugiau rasite čia.

 

Jei dažniausiai arbata mėgaujatės vieni, suprantama, kad geriausiai poreikius atitiks nedidukas arbatinukas arbatai plikyti. Jo talpa gali siekti apie 300 ml. Puikus pasirinkimas – arbatinukas su puodeliu. Tokiu atveju mėgausitės estetika ir nebereikės sukti galvos dėl papildomo indo.

 

Jei įprastai arbatą geriate kartu su šeimos nariais, draugais, tiks bent 600-800 ml talpos arbatinukas su sieteliu arba be jo. Taip pat turime ir 1 litro talpos ar dar didesnių, 1.2, 1.5 ir daugiau litrų talpos arbatinukų.

 

Dizainas

 

Dizainas yra vienas greičiausiai dėmesį atkreipiančių pasirinkimo kriterijų. Stengiamės, kad mūsų asortimentą sudarytų skirtingų modelių bei stilių indai – norime, kad juos priderinti savo namuose ar maitinimo įstaigoje būtų itin paprasta. Taigi, keli mūsų patarimai, ką reikėtų įvertinti:

 

 • Turimų stalo reikmenų skaidrumą. Įvertinkite, kokių indų turite daugiau – skaidrių ar ne. Jei sudomino stiklinis arbatinukas su sieteliu, atitinkamai apgalvokite sietelio gamybos medžiagą – tai, kaip minėjome, gali būti ir plienas, ir stiklas. Jei renkate dovaną, įvertinkite adresato mėgstamą stilių. Beje, ar žinojote, kad arbatinukai gali būti puikia dovana naujakuriams?
 • Spalvinį derėjimą, dekoratyvumą. Be jokios abejonės, arbatinukas arbatai gali tapti stalo akcentu arba įsilieti į neutralią kuriamą spalvinę gamą. Stiklinis arbatinukas paprastai būna skaidrus, o ketaus gali džiuginti spalvų įvairove. Taip pat apgalvokite dekoro elementus. Papildomai dekoruojami ketaus ir porcelianiniai arbatinukai. Atkreipkite dėmesį ir į ąseles bei rankenėles – jos taip pat skiriasi forma, dydžiu.
 • Formą. Indas gali būti gaubtas lyg ąsotis arba aptakių formų. Minimalizmo gerbėjams siūlome aiškaus, tiesaus silueto arbatinukus.

 

Esminis patarimas – vadovautis vientisumo principu. Ketaus, plieno, porcelianinis ar stiklinis arbatinukas turėtų tarsi natūraliai pratęsti kuriamą patalpų interjerą. Net jei rinksitės akcentą, jis turi derėti stiliumi, dydžiu.

 

Kaina

 

Arbatinukas kaina skiriasi dėl kelių veiksnių. Tai – gamintojo žinomumas ir patirtis, užtikrinanti gaminio kokybę. Taip pat svarbus indo tipas, pavyzdžiui, arbatinukas indukcinei kaitlentei savo kaina skirsis nuo arbatinuko, skirto tiesiog arbatžolėms užplikyti. Medžiaga – ne mažiau svarbus niuansas. Taigi, stiklinis arbatinukas su sieteliu kiek pigesnis už ketaus ar nerūdijančio plieno indą.

 

Be jokios abejonės, arbatinukai arbatai plikyti neturėtų būti pasirenkami tik pagal kainą. Pirmiausia įvertinkite poreikius bei įpročius. Kitu atveju galite tiesiog nusivilti pirkiniu, nes jis jų neatitiks, bus nepatogus naudoti. Jei dėmesį patraukė, pavyzdžiui, stikliniai arbatinukai su sieteliu, rinkitės pagal tūrį ir, jei toks yra, kaitinimo būdą. Apgalvokite ir tai, kaip indas derės prie kitų. Tuomet galite vertinti kainą ir jos santykį su arbatinuko dizainu, funkcionalumu.

 

Namai, restoranai ar kavinukės būtų ne tokie jaukūs, jei jų nepapildytų arbatai ruošti skirti indai. Mūsų siūlomi arbatinukai internetu – puikus pasirinkimas, leidžiantis pasirūpinti stilingu komfortu ir tuo pačiu mėgautis visų pamėgtu gėrimu. Jei dairotės ir puodelių, juos galite išsirinkti čia. Išsirinkote kelis variantus ir nežinote, kuris tinka labiau? Ieškote dovanos ir reikia patarimo? Kreipkitės – mielai atsakysime į klausimus.