Grįžti atgal
Visos Kategorijos

Taurės

Daugelis savo namuose turi įvairių taurių. Tačiau ne visi žino, kokiems gėrimams jos turėtų būti naudojamos. Skirtingos formos, dydžiai, raštai – kiekvienas indas pasižymi savitumu ir taip yra ne veltui. Išskirtinis stiklinės taurės dizainas svarbus ne tik dėl estetikos. Jis leidžia pilnai atsiskleisti tam tikro gėrimo skoniui. Galbūt planuojate atnaujinti savo taurių kolekciją ir norite išsirinkti indus, kuriuos iš tikrųjų naudotumėte? Tuomet šis išsamus gidas Jums gali išties praversti.

Rūšiuoti

  • Rodyti per puslapį
  • 36
  • 64
  • 128
  • per puslapį
Atlikta

Taurių tipai

 

Stiklinės taurės gali būti pačių įvairiausių tipų: nuo labiau iki mažiau įprastų. Renkantis tokius indus savo namams, rekomenduojama pradėti nuo tų, kuriuos planuojate naudoti dažniausiai. Pavyzdžiui, tai gali būti vyno arba šampano taurės, taip pat skirtos kitiems Jūsų mėgstamiems gėrimams. Plačiame Zana.lt asortimente rinktis tikrai yra iš ko. Laikui bėgant savo kolekciją galite papildyti rečiau naudojamais indais, skirtais ypatingoms progoms.

 

Vyno taurės

 

Kaip ir pats vynas, taip ir jam naudojami indai gali būti skirtingi. Todėl patiekiant tokį gėrimą, derėtų atsižvelgti į jo rūšį. Raudonam vynui skirtos stiklo taurės internetu yra aukštesnės ir turi didesnį dubenį nei skirtos baltam vynui. Taip raudonam vynui suteikiama pakankamai erdvės sąveikauti su oru ir atsiskleisti ryškiems jo skoniams. 

 

Tiesa, net ir šiam gėrimui skirti indai gali būti skirtingi. Pavyzdžiui, Bordo vyno taurė turi platų dubenį, kuris suteikia maksimalią erdvę gėrimui sąveikauti su ore esančiu deguonimi. O Burgundijos vynui naudojama taurė turi platų kraštą, kuris idealiai tinka šviesiai raudoniems vynams.

 

Balto vyno taurių kojelės yra ilgesnės, kad liktų didesnis atstumas tarp rankos indo dubens. Dėl šios priežasties gėrimas ilgiau išlieka vėsus.

 

Šampano taurės

 

Šampanui skirtos stiklinės taurės internetu yra aukštos ir plonos, todėl burbuliukai gėrime išlieka ilgiau. Šie indai puikiai tinka ir šampano kokteiliams. Kaip ir skirtų vynui, taip ir šių taurių formos gali būti skirtingos: taip vadinamos fleitos, tulpės arba lėkštutės. Jeigu Jums patinka pasimėgauti šampanu arba jo kokteiliais, tokių taurių rinkinys gali būti išties dėmesio vertas pirkinys.

 

Alaus taurės

 

Galima manyti, kad alus patiekiamas tik paprastose pusės litro talpos stiklinėse. Tačiau iš tiesų šiam gėrimui skirtų indų pasirinkimas yra kur kas platesnis. Kaip ir anksčiau aptartais atvejais, priklausomai nuo alaus rūšies, skiriasi ir jam naudojamo indo dizainas.

 

Pavyzdžiui, didelėje pintos taurėje, kuri savo forma primena stiklinę, paprastai telpa pilnas alaus buteliukas arba skardinė. Ją galima atšaldyti šaldiklyje ir taip akimirksniu atvėsinti alų. Kartais tokia taurė naudojama netgi kaip kokteilinė.

 

„Pilsner“ alaus taurės yra lenktos formos ir turi trumpą kojelę. Dažniausiai jos naudojama lagerio tipo alui. Alaus bokalai arba storo stiklo taurės su rankena puikiai tinka norint pasimėgauti šaltu gėrimu vasarą. Pačių indų nereikia laikyti ranka, todėl alus ilgiau išlieka vėsus.

 

Jeigu Jums patinka elis, kitaip vadinamas viršutinės fermentacijos alus, verta įsigyti svogūno formos taures, padedančias sulaikyti sudėtingą šio gėrimo aromatą. Paprastai toks alus patiekiamas maždaug 10 oC temperatūros.

 

Kokteilių taurės

 

Jei mėgstate ragauti kokteilius, bent vienas jiems skirtas taurių rinkinys privalo atsidurti Jūsų namuose. Tokių gėrimų pasirinkimas nepaprastai platus, taigi, nenuostabu, kad ir jiems skirtų indų – daugybė. Kokteiliams naudojamos įvairios tiek bespalvio, tiek spalvoto stiklo taurės, kurios ne tik leidžia atsiskleisti gėrimo skoniui, bet ir papuošia stalą.

 

„Coupe“ taurė

 

Tai platų dubenėlį turinti, lėkštutės formos taurė, kuri anksčiau buvo naudojama šampanui. Šiais laikais dažnai joje patiekiamas martinis. Tokios kokteilių taurės idealiai tinka tiems, kurie gamindami gėrimus namuose mėgsta eksperimentuoti ir žvelgia į tai kūrybiškai. Svarbu pastebėti, kad šio tipo indai dažniausiai naudojami kokteiliams be ledo.

 

Tradicinė martinio taurė

 

apversto trikampio formos, padedančios sustiprinti alkoholio aromatą, indai. Iš pradžių jie buvo daug mažesni nei yra šiandien. Be to, tam, kad būtų sumažinamas šilumos perdavimas, martinio taurės dabar turi ilgesnę kojelę. Stačiai pasvirusios indo sienelės neleidžia atsiskirti kokteilio ingredientams ir tobulai tinka gėrimo puošimui iešmeliu. Norite sukurti nostalgišką vakarėlio nuotaiką? Tuomet martinio taurių komplektas gali būti puiki investicija.

 

„Cordial“ taurė

 

Vieno gurkšnio kokteiliams skirtas taureles primenantys indai, sukurti specialiai saldiems gėrimams, tokiems kaip likeris ar vermutas. Jie turi trumpą kojelę ir yra pagaminti iš plono, subtilaus stiklo. „Cordial“ taurė taip pat tinka daugiasluoksniams gėrimams, skirtiems mėgautis vienu komponentu vienu metu.

 

„Margaritos“ taurė

 

„Margaritos“ kokteiliui skirti indai gali būti įvairių stilių ir dizainų. Populiariausi iš jų – kelių pakopų dubenėlio formos su kojele. Šio tipo indai taip pat gali būti naudojami užkandžiams patiekti. Tiesa, priklausomai nuo progos, „Margaritos“ kokteilio patiekimas gali skirtis: pavyzdžiui, oficialiose vakarienėse dažniausiai naudojamos standartinės kokteilių taurės, o neoficialiuose susibūrimuose – senamadiškos.

 

„Hurricane“ taurė

 

Tai ilga, lempos gaubto formos taurė, skirta atogrąžų gėrimams, tokiems kaip „Hurricane“ ir „Singapore Sling“. Ji leidžia ištirpti smulkintam ledui geriant kokteilį, išlaikydama purią jo konsistenciją ir sumažindama gėrimo likučius ant indo sienelių.

 

„Snifter“

 

Ši taurė skirta specialiai burbonui, brendžiui ir viskiui patiekti. Ji turi apvalų dubenį ir trumpą kojelę. Toks dizainas ne tik palengvina indo laikymą rankoje, bet ir skatina šilumos perdavimą, nes šioje taurėje patiekiami gėrimai geriausiai atsiskleidžia būtent kambario temperatūroje. Apvalus dubuo palengvina gėrimo sukimąsi ir jo uostymą. Kaip ir kiti didesni kokteiliams skirti indai, taip ir šie užpildomi tik dalinai.

 

Tokiam tipui taip pat priskiriamos konjako ir brendžio taurės. Iš išorės jos labai panašios į „Snifter“ taures: turi trumpą kojelę ir apvalų dubenį.

 

Tai tik dalis kokteiliams skirtų taurių tipų. Itin platų šių indų pasirinkimą galite rasti Zana.lt asortimente. Įvairių rūšių stiklinės taurės internetu leis atrasti naujus jau pamėgtų gėrimų skonius ir aromatus.

 

Viskio taurės

 

Tinkamos viskio taurės pasirinkimas priklauso nuo to, koks viskis Jums patinka ir kaip norite jį gerti. Šie indai gali būti įvairių formų ir dydžių, tačiau tai nėra vienintelis kriterijus, kurį turėtumėte įvertinti. Taip pat derėtų atkreipti dėmesį į taurių medžiagą (svarbu, kad stiklas būtų skaidrus ir blizgus), svorį ir jausmą rankoje.

 

Daug naudingų patarimų, kaip išsirinkti taures skirtingiems gėrimams, galite rasti mūsų tinklaraščio įraše, spustelėję ant pateiktos nuorodos.

 

Taurių priežiūra

 

Nepriklausomai nuo to, kokias taures planuojate pasirinkti, norint, kad jos patraukliai atrodytų daugelį metų, svarbu pasirūpinti tinkama šių indų priežiūra. Visos stiklo taurės pasižymi tam tikru atsparumu smūgiams. Tačiau siekiant kuo labiau sumažinti jų nuskilimo ar sudužimo riziką, svarbu vengti bet kokių mechaninių pažeidimų. Staigūs temperatūros pokyčiai taip pat gali sukelti taurių skilimą. Todėl prieš pilant į jas karštą gėrimą svarbu įsitikinti, ar šios iš tiesų tokiam tinka.

 

Prieš pirmą kartą naudojant naujas taures jas būtina gerai išplauti. Rekomenduojama tai daryti rankomis, vengiant taures plauti su kitais indais. Tokiu būdu sumažinama mechaninių pažeidimų rizika. Geriausia naudoti šiltą vandenį, tinkamą ploviklį ir kempinėlę. Daugumą taurių galima saugiai plauti ir indaplovėje. Tam, kad neliktų valymo žymių, taures pirmiausia patariama išdžiovinti natūraliai, apvertus jas aukštyn kojomis. Tam puikiai tinka indų džiovinimo kilimėliai. Idealiai taurių švarai užtikrinti galite panaudoti sausą šluostę.

 

Įsigykite sau patinkančius indus iš plataus Zana.lt asortimeno. Jame aiškiai pateikta kiekvienos taurės kaina, todėl jas palyginti ir išsirinkti itin lengva. Atnaujinkite šių indų kolekciją ir iš naujo atraskite jau pamėgtų gėrimų skonius!