Grįžti atgal
Visos Kategorijos

Peiliai

Nors peilis yra nepakeičiamas pagalbininkas gaminant maistą, patikimas, patogus stalo įrankis reikalingas ir mėgaujantis patiekalais. Šiame el. parduotuvės Zana.lt kataloge rasite tiek kasdieniniam naudojimui skirtus, tiek išskirtinius, specialioms progoms sukurtus stalo peilius. Tam, kad pasirinkti būtų paprasčiau, siūlome atkreipti dėmesį į mūsų asortimento ypatumus.

Filtras
Rūšiuoti

Rūšiuoti

  • Rodyti per puslapį
  • 36
  • 64
  • 128
  • per puslapį
Atlikta

Peiliai kiekvienai paskirčiai

 

Šios priemonės pasižymi formų įvairove – vieni turi dantytus ašmenis, kiti nugludintus kraštus, smailius arba suapvalintus galus. Kiekviena forma turi savo paskirtį. Pavyzdžiui, įrankis dantytais ašmenimis skirtas mėsai pjaustyti, nugludintais kraštais tinkamesnis minkštam, paruoštam maistui. Peilis aštriu galu puikiai susmulkins mėsą, vaisius, juo lengviau atskirsite žuvų kaulus, o suapvalintu lengviau paskleisite produktus ant maisto. Todėl šie įrankiai skirstomi į kelis tipus:

 

  • stalo;
  • kepsniui arba steikui;
  • žuviai;
  • desertinis;
  • sviestui.

 

Mūsų asortimente rasite čia paminėtus peilius, taip pat galite rinktis jų komplektus. Peržiūrinėdami prekes, atkreipkite dėmesį į tai, jog čia pateikiamų priemonių matmenys gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo gamintojo. Tad norėdami, kad Jūsų įsigyti peiliai internetu atitiktų visus lūkesčius, atidžiai perskaitykite jų aprašymus.

 

Į ką atsižvelgti renkantis?

 

Įrankiai, skirti kasdieniam naudojimui, skiriasi nuo skirtų ypatingoms progoms. Įsigyjant tiek vienus, tiek kitus rekomenduojama atsižvelgti į kelis svarbius šių priemonių aspektus – tik taip pasirinktas peilis Jus tenkins, bus malonu jį naudoti. Atkreipkite dėmesį į:

 

  • Apdailą. Daugumos peilių apdaila gali būti skirstoma į du tipus: matinę-satininę ir veidrodinę-poliruotą. Poliruoti įrankiai pasižymi tuo, jog jų paviršius itin gerai nušlifuotas, todėl jie tokie blizgūs. Tačiau ant jų geriau matosi pirštų antspaudai. Satininiai ne tokie žvilgūs, labiau prislopinti, jais galima kurti žavų estetinį stalo įvaizdį. Verta paminėti, kad dėl tokios apdailos įrankiai ne taip slysta iš rankų, palyginus su poliruotais. Pastoviai juos naudojant, abu variantai nusidėvi daugmaž vienodai.
  • Svorį ir balansą. Kokie peiliai pasirenkami, priklauso ir nuo to, kaip Jūs jaučiatės laikydami juos, jais valgydami. Galima rinktis iš lengvesnių, sunkesnių arba šių variantų kombinacijos. Idealiu atveju, įrankio svoris turėtų būti paskirstytas tolygiai, tačiau jei Jums taip patogiau, tinka ir tokie, kurių užpakalinė arba priekinė dalys sunkesnės.
  • Ilgį ir formą. Įmantrus peilis tikrai patrauks kiekvieno svečio dėmesį ir duos peno diskusijoms prie stalo, tačiau su tokiu gali būti ne visai patogu pjaustyti maistą. Jei jis labiau skirtas ypatingoms, labai oficialioms progoms – tai puikus pasirinkimas, bet jei Jums reikia įrankio kasdieniam naudojimui, rekomenduoja įsigyti standartinio ilgio, paprastos formos.
  • Dizainą. Nors prieš įsigyjant svarbu, kad jie atitiktų Jūsų asmeninį, esamų įrankių stilių, taip pat patariama atsižvelgti į tai, ar priemonės dizainas klasikinis, ar ne. Šiam stiliui dažniausiai priskiriamos švarios, griežtos linijos, labai minimalios puošmenos ir dekoratyvinės detalės (arba jų išvis nėra). Jei renkatės dabar itin madingą peilį, gerai apsvarstykite, ar tokį tikrai norėsite naudoti po dviejų-trijų metų. Klasika išlieka klasika ne veltui.

 

Zana.lt asortimente pateikiami peiliai internetu – įvairių formų, dizainų ir tipų. Peržvelkite kataloge pateiktas prekes ir atraskite patraukliausius modelius už prieinamas kainas.

 

Kaip prižiūrėti peilius?

 

Nerūdijantis plienas – populiariausia ne tik peilių, bet ir kitų stalo įrankių gaminimo medžiaga. Naudojamos įvairios kompozicijos, o dažniausiai pasirenkamas 18/10 santykis, nurodantis chromo ir nikelio kiekį pliene. Nors jos ganėtinai atsparios dėmėms, jų visiškai išvengti neįmanoma. Tam, kad jūsų pasirinktas peilis atrodytų puikiai ilgą laiką, pravartu atsiminti kelis dalykus:

 

  • Prieš dėdami į indaplovę, visada juos gerai nuskalaukite. Ilgalaikis kontaktas su tam tikromis medžiagomis, maistu, pavyzdžiui, druska, actu, kiaušiniais, pomidorais ir tam tikromis rūgštimis gali paskatinti dėmių atsiradimą, pažeisti metalo paviršių. Dėkite juos ašmenimis į apačią, atskirkite nuo šaukštų ir šakučių – taip išvengsite įbrėžimų.
  • Didesnis chromo kiekis suteikia nerūdijančio plieno peilių ašmenims reikiamą aštrumo lygį, tačiau tai padaro juos jautresnius korozijai. Atitinkamai juos reguliariai valykite.
  • Niekada nepalikite jų mirkti vandenyje, nelaikykite drėgnomis sąlygomis, taip pat neleiskite jiems natūraliai išdžiūti. Tai tiks paskatins dėmių atsiradimą, o vanduo ir ploviklis gali palikti žymes. Nusausinkite juos iškart po kiekvieno plovimo.
  • Jei ant įrankio paviršiaus vis dėlto atsirado dėmių, nuvalykite jas tokiam metalui skirtomis priemonėmis arba acto-vandens mišiniu, alyvuogių aliejumi ar citrinų sultimis.

 

Deramai prižiūrimi peiliai tarnaus ilgiau! Jei radote patinkančią prekę ir norite ją apžiūrėti gyvai, drąsiai apsilankykite mūsų fiziniuose salonuose. Užsakant gaminius internetu, pasirūpiname ne tik sklandžiu jų keliu pas Jus, bet ir Jūsų pasitenkinimu. Turite klausimų dėl pasirinkimo ar derinimo, o gal – pristatymo sąlygų? Kreipkitės į mus telefonu arba el. paštu.