Grįžti atgal
Visos Kategorijos

Greitpuodžiai

Jei mėgstate gaminti namuose, bet neturite tam daug laiko, greitpuodis gali būti viena geriausių investicijų. Tai – visapusiškai naudingas sprendimas, padedantis sutaupyti ne tik laiko, bet ir elektros energijos ar dujų. Domina greitpuodžiai internetu? Tuomet skaitykite ir sužinokite dar daugiau apie šiuos efektyviuosius virtuvės reikmenis.

Filtras
Rūšiuoti

Rūšiuoti

  • Rodyti per puslapį
  • 36
  • 64
  • 128
  • per puslapį
Atlikta

Pagrindiniai greitpuodžio privalumai

 

Vienas iš pagrindinių šio puodo išskirtinumų yra greitesnis maisto paruošimas. Garai negali pasišalinti pro hermetišką dangtį, todėl greitpuodžio viduje susidaro didelis slėgis. Dėl šios priežasties pakyla vandens virimo temperatūra (įprastai ji siekia 100 oC) ir maistas išverda kur kas greičiau.

 

Kaip jau buvo užsiminta prieš tai, greitpuodis leidžia sutaupyti energijos (elektros ir dujų). Maistas jame pagaminamas net iki 3–5 kartų greičiau nei įprastame puode. Labai patogu ir tai, kad prieš verdant užšaldytus maisto produktus nereikia jų atšildyti.

 

Greitesnis gaminimo procesas leidžia maiste išsaugoti daugiau naudingų medžiagų, išlaikyti natūralesnę jo spalvą ir skonį. Todėl jūs galite mėgautis ne tik sveikesniu, bet ir gardesniu maistu.

 

Į ką atkreipti dėmesį renkantis greitpuodį?

 

Greitpuodžiai internetu gali būti skirtingi, todėl renkantis sau tinkamiausią variantą patariame atsižvelgti į keletą aspektų:

 

  • greitpuodžio konstrukciją, dizainą, papildomus priedus;

  • medžiagą, iš kurios jis pagamintas;

  • dangčio vožtuvo konstrukciją ir atidarymo, uždarymo mechanizmą;

  • sandarumą užtikrinančių detalių medžiagą ir kokybę.

 

Šie virtuvės reikmenys įprastai gaminami iš aliuminio arba nerūdijančio plieno. Pagrindiniai privalumai, kuriais pasižymi aliuminis greitpuodis – kaina, kuri yra palyginus nedidelė, ir patvarumas. Tačiau laikui bėgant jo sienelės gali pasidengti pilkomis apnašomis.

 

nerūdijančio plieno pagaminti greitpuodžiai kainuoja daugiau, tačiau juose tolygiau paskirstoma šiluma, o maistas išlieka vertingesnis. Be to, jie išlaiko patrauklią išvaizdą net ir po ilgo naudojimo, nes nerūdijantis plienas nesioksiduoja.

 

Dar viena svarbi greitpuodžio detalė yra garo išleidimo vožtuvas. Jis skirtas spaudimo sumažinimui maisto gaminimo pabaigoje, prieš atidarant dangtį. Tam, kad būtų išvengta nusideginimo grėsmės, vožtuvo konstrukcija turėtų būti tokia, kad garas išeitų į šonus, o ne viršų. Kai kurie greitpuodžiai internetu turi apsauginę funkciją, neleidžiančią atidaryti dangčio tol, kol spaudimas puodo viduje nesumažėja pakankamai.

 

Saugaus greitpuodžio naudojimo patarimai

 

Nedrąsu naudotis greitpuodžiu? Jaudintis tikrai nėra dėl ko. Šiuolaikinė virtuvės įranga pasižymi įvairiomis funkcijomis, leidžiančiomis užtikrinti saugų maisto gaminimo procesą. Žinoma, šiuo atveju ne ką mažiau svarbūs ir mūsų pačių veiksmai. Plačiau aptarsime patarimus, kuriais vadovaujantis, naudojimasis greitpuodžiu gali tapti saugesnis:

 

  1. Prieš gamindami maistą patikrinkite įrangą. Visada patikrinkite guminę tarpinę, kad įsitikintumėte, jog ji nėra išdžiūvusi ar įskilusi. Kai kurie gamintojai rekomenduoja kasmet pakeisti šią greitpuodžio dalį, atsižvelgiant į tai, kaip dažnai juo naudojamasi. Taip pat derėtų patikrinti, ar ant puodo krašto nėra sudžiūvusio maisto, kuris galėtų pažeisti tarpinę.

  2. Neperpildykite greitpuodžio. Gaminant daugelį maisto produktų nereikia užpildyti daugiau kaip du trečdalius greitpuodžio, kad būtų išvengta jo angų užblokavimo. Maisto produktais, kurie verdami pučiasi, pavyzdžiui, pupelėmis ir grūdais, turėtų būti užpildoma tik maždaug pusė puodo.

  3. Naudokite pakankamai skysčio. Tam, kad greitpuodyje susidarytų garai, reikia skysčio. Gaminant pagal receptą tokia informacija paprastai būna nurodyta. Tačiau, jeigu kuriate savo patiekalą, Jums reikės panaudoti bent 1/2 puodelio vandens ar kito skysčio. Jeigu tokio kiekio per mažai, atidarykite greitpuodį (pirmiausia išleiskite garus) ir įpilkite dar šiek tiek skysčio, kol pasieksite reikiamą slėgį.

  4. Būkite atidūs gamindami maistą, kuris putoja. Putos gali užblokuoti garų vožtuvus ir slėgio išleidimo angas. Putojančiais laikomi tokie maisto produktai kaip makaronai, rabarbarai, skaldyti žirniai, avižiniai dribsniai, obuolių tyrė, spanguolės. Jei norite juos gaminti, vadovaukitės patikimu receptu ir įsitikinkite, kad puode esantis maisto kiekis yra gerokai mažesnis nei rekomenduojama maksimali jo užpildymo riba.

  5. Nenaudokite per daug aliejaus. Gaminant maistą greitpuodyje, nepatartina naudoti daugiau nei mažą kiekį aliejaus, nes tai gali būti pavojinga. Bet to, atsiranda tarpinės ir kitų puodo dalių pažeidimo rizika.

  6. „Išleiskite“ slėgį saugiu būdu. Išleisti garus galima trimis būdais: 1) tiesiog nuimti puodą nuo viryklės ir leisti jam pastovėti; 2) pilti šaltą vandenį per uždarytą greitpuodžio dangtį; 3) naudoti puode esantį garų išleidimo vožtuvą. Prieš paimdami greitpuodį ir „išleisdami“ iš jo garus įsitikinkite, kad apsaugojote savo rankas pirštinėmis arba kitomis priemonėmis. Jeigu pasirinkote 3-iąjį garų pašalinimo būdą, įsitikinkite, kad Jūsų veidas, rankos ir kūnas yra toliau nuo garų išleidimo angos. Atidarius puodą po garų išsiskyrimo iš jo vis tiek išeis karštas oras, todėl atitraukite dantį tolyn nuo savęs ir laikykite jį virš puodo, kad karštas kondensatas nepatektų ant Jūsų.

  7. Tinkamai išvalykite greitpuodį. Nuimkite tarpinę ir atskirai ją nuplaukite kartu su dangčiu ir puodu. Išvalykite vožtuvą mediniu dantų krapštuku, įsitikinkite, kad jis laisvai juda ir nėra įstrigęs. Laikykite puodą dangčiu aukštyn kojomis, o ne uždarytą.

 

Susipažinus su šiais patarimais, saugiai paruošti maistą greitpuodyje tampa pakankamai lengva. Norite sužinoti dar daugiau apie tokią virtuvės įrangą. Tuomet spauskite čia ir perskaitykite mūsų tinklaraščio įrašą, kuriame gausu naudingos informacijos apie greitpuodžius.

 

Reikalingas patogus ir ilgaamžis greitpuodis? Zana.lt asortimente galite rasti įvairų šių virtuvės reikmenų pasirinkimą. Įsigykite jums patinkančią prekę internetu ir mėgaukitės lengvesniu maisto gaminimu. Nudžiuginkite savo šeimą ir svečius naujais skoniais!

 

 

DUK

 

1. Iš ko gaminami greitpuodžiai?

 

Ši virtuvės įranga gaminama iš nerūdijančio plieno, kuris yra tvirtas ir atsparus. Tai leidžia užtikrinti patikimą ir ilgą greitpuodžio naudojimą.

 

2. Kokios talpos greitpuodis patogiausias?

 

Tai priklauso nuo Jūsų asmeninių poreikių. Optimaliu variantų laikomas 6 l greitpuodis. Todėl tokį ir rekomenduojame išbandyti. Jeigu Jums reikalingas greitpuodis 3 l arba kitos talpos, galite susisiekti ir pasitikslinti dėl tokios prekės prieinamumo. 

 

3. Kokių gamintojų produkcijos galima rasti Zana.lt asortimente?

 

Itin kruopščiai ir atsakingai atrenkame visus gamintojus, kurių produkciją pardavinėjame. Todėl galite būti tikri, kad Zana.lt asortimente esantys greitpuodžiai yra aukščiausios kokybės. Kaip vieną iš žymiausių prekių ženklų šiuo atveju galime paminėti „Pintinox“ (Italija). 

 

4. Kiek kainuoja greitpuodžiai?

 

Jeigu Jus domina greitpuodis kaina tikriausiai yra vienas iš pagrindinių pasirinkimo kriterijų. Paprastai ji skiriasi, priklausomai nuo prekės modelio. Tikslią Jus dominančio puodo kainą galite sužinoti peržvelgę mūsų el. parduotuvės asortimentą. 

 

5. Ar greitpuodžiams taikomos nuolaidos?

 

Taip, jos yra taikomos, priklausomai nuo skelbiamos akcijos. Specialiu pasiūlymu gali pasinaudoti ir „Žanos“ nuolaidų kortelę turintys klientai. Jeigu Jus jau kurį laiką domina aukštos kokybės greitpuodis akcija – puiki proga jį įsigyti. 

 

6. Kodėl verta įsigyti greitpuodį internetu?

 

Greitpuodžiai internetu labai patogus pasirinkimas taupantiems laiką. Be to, plačiame Zana.lt asortimente gausu ir kitokios virtuvės įrangos. Taigi vienu metu galima įsigyti viską, ko reikia. 

 

7. Ar prekių pristatymas į namus yra mokamas?

 

Taip, jeigu užsakymo suma neviršija 35 EUR. Išleidus tiek ir daugiau, prekės Jums į namus pristatomos nemokamai.

 

8. Kokiais būdais galima atsiskaityti už įsigytas prekes?

 

Atsiskaityti galite Jums patogiausiu būdu: bankiniu pavedimu, naudodamiesi „Paysera“, taip pat atsiimdami prekes – kortele arba grynaisiais.