Grįžti atgal
Visos Kategorijos

Ketaus puodai

Apie ketaus keptuvių kokybę ir ilgaamžiškumą, ko gero, teko girdėti daugeliui, tačiau tokiomis pat puikiomis savybėmis pasižymi ir iš šio metalo pagaminti puodai. Ketaus puodas – reikmuo, kurį turėtų įsigyti kiekvienas virtuvės šeimininkas, jeigu nori, kad ant stalo puikuotųsi gardūs, sultingi ir sveikai paruošti patiekalai. Zana.lt kataloge rasite modernių, puikios kokybės ir estetiškų puodų savo namų virtuvei ar restoranui.

Filtras
Rūšiuoti

Rūšiuoti

  • Rodyti per puslapį
  • 36
  • 64
  • 128
  • per puslapį
Atlikta

Kodėl veta rinktis iš ketaus pagamintus puodus?

 

Ketaus puodai buvo neatsiejama virtuvės dalis, kol aliuminio, nerūdijančio plieno ir iš kitų metalų pagaminti indai ilgainiui neužėmė jų vietos. Visgi matoma aiški tendencija – ketaus gaminių populiarumas grįžta, nes jų privalumai yra išties išskirtiniai.

 

  • Ilgaamžiškumas ir atsparumas pažeidimams. Jeigu pas močiutę vis dar galite rasti seną puodą ar keptuvę, labai tikėtina, kad jie pagaminti iš ketaus. Tiek tradicinis, tiek emaliuotas ketaus troškintuvas yra tvirtas, atsparus deformacijai, įbrėžimams (todėl maisto gaminimui galite naudoti tiek medinius, tiek metalinius ar silikoninius įrankius). Be to, ruošiant maistą tokiame puode jis praktiškai nepridega. Tai – savybės, kurios gaminiais iš ketaus leidžia naudotis išties ilgai. Tinkamai prižiūrimi šie puodai neretai skaičiuoja ilgus dešimtmečius.

  • Ilgai išlaikoma šiluma, galimybė ruošti maistą itin aukštoje temperatūroje. Špižinis puodas puikiai tinka troškinimui, naudojimui tiek orkaitėje, tiek ir ant laužo. Šio metalo gaminių sienelės yra storos, todėl geriau išlaiko šilumą, įšyla pakankamai tolygiai.

  • Galimybė gaminti sveikiau. Vienas iš svarbiausių aspektų, lemiančių šių puodų ir keptuvių pasirinkimą, yra tas, jog jie nepridega, todėl aliejus gaminimo metu yra beveik nereikalingas. Ketaus puodas troškinimui užtikrina, kad maistas nebus persisunkęs riebalais ir išsaugos didžiąją dalį maistingųjų medžiagų. Be to, šis metalas gaminimo metu ar esant sąlyčiui su tam tikrais maisto produktais neišskiria kenksmingų medžiagų, praturtina maistą geležimi.

  • Universalumas. Dėl atsparumo itin aukštai temperatūrai šie puodai puikiai tinka tiek paprastoms, tiek indukcinėms viryklėms ir orkaitėms, gaminimui ant laužo ar netgi krosnyje.    
  • Lengva priežiūra ir valymas. Nors daugeliui ir gali atrodyti kitaip, iš tiesų ketaus puodų priežiūra ir valymas yra nesudėtingi. Daugiau apie mitus, susijusius su tokiais indais – mūsų tinklaraščio įraše.

  • Netoksiškumas. Špižinis puodas pagamintas iš geležies, todėl yra netoksiškas. Jame nėra teflono ir kitų kenksmingų medžiagų. Todėl gamindami maistą tokiame puode galite jaustis visiškai saugiai.

 

Iš ketaus pagaminti virtuvės reikmenys turi išties daug naudingų savybių, kurios pravers tiek gaminant maistą, tiek prižiūrint pačius indus. Šiuolaikiniai ketaus puodai nebėra tokie pat, kokius matydavote pas senelius – jie tapo kiek lengvesni, paprasčiau prižiūrimi ir labiau išvaizdūs, todėl sau vietą atras net pačioje moderniausioje virtuvėje.

 

Kaip valyti ketaus puodus?

 

Visi ketaus indai prieš naudojimą turi būti išvalomi. Nauji puodai paprastai turi ploną vaško sluoksnį, apsaugantį metalą nuo rūdijimo. Be to, ant indo natūraliai patenka dulkių ir kitų nešvarumų, kuriuos svarbu pašalinti prieš maisto gaminimą. 

 

Pirmą kartą valant špižinius puodus juos reikia gerai nušveisti. Tačiau negalima naudoti muilo ar ploviklio, taip pat dėti tokių puodų į indaplovę. Mikroskopiniu požiūriu ketaus paviršius labai grubus, jame yra daug plyšių, į kuriuos lengvai patenka muilas. Tokiu atveju maistas gali įgyti jo skonį. 

 

Kuo dažniau naudojamas ketaus puodas, tuo greičiau ant jo atsiras natūralus nelipnus paviršius ir tuo lengviau indas bus valomas. 

 

Ketaus puodų valymas yra pakankamai paprastas. Tam rekomenduojama naudoti kuo karštesnį vandenį. Šiuo atveju gerai tinka kempinė su lygesne ir šiurkštesne puse. Pirmas tokio indo valymas turėtų būti pakankamai šiurkštus, o visi kiti – švelnesni. Tam, kad lengviau atliptų prikibę maisto likučiai, puodą galima kuriam laikui pamerkti vandenyje. 

 

Daugiau apie tai, kaip prižiūrėti ketaus indus, galite sužinoti šiame tinklaraščio įraše.

 

Kokius įrankius naudoti gaminant ketaus puode?

 

Tikriausiai ne vienam yra bent kartą tekę pajusti besilydančios plastikinės mentelės kvapą. Tai nėra gerai. Špižiniai puodai labai įkaista, todėl gaminant juose maistą nerekomenduojama naudoti plastmasinių įrankių. Vietoj to geriau rinktis pagamintus iš nerūdijančio plieno arba medienos. Išsirinkti ir įsigyti tokius įrankius galite čia.

 

Kodėl svarbu puode visada palikti šiek tiek aliejaus?

 

Viskas gerai, jei ketaus indai pasižymi lengvu spindesiu. Taip prie jų mažiau limpa maistas, išvengiama rūdžių. Todėl išvalius ir išdžiovinus puodą, jo vidų patariama ištepti trupučiu aliejaus, sviesto ar kitų riebalų. Tai Jums padės užtikrinti indo ilgaamžiškumą. 

 

Kaip gaminti ketaus puode?

 

Ketaus indai yra labai universalūs. Jie gali būti naudojami ant viryklės maisto skrudinimui, kepimui, troškinimui, taip pat orkaitėje pyragams ar duonai kepti ir netgi ant laužo.

 

Ketaus puode šiluma pasiskirsto ganėtinai tolygiai, įskaitant ir rankenas. Todėl gaminant maistą jų negalima imti plikomis rankomis. Norint apsisaugoti nuo nemalonaus nudegimo, svarbu naudoti pirštines, rankšluostį ar skudurėlį.

 

Kokie yra ketaus puodų tipai?

 

Šiuo metu rinkoje galima rasti dviejų tipų ketaus puodus: tradicinius ir padengtus emaliu. Pirmieji paprastai yra juodos spalvos. Emaliuoti ketaus puodai skiriasi tuo, kad papildomai yra padengti emaliu, kuris leidžia užtikrinti lengvesnę indų priežiūrą. Tokių puodų nereikia grūdinti, tačiau paprastai jie būna brangesni. Tradiciniai špižiniai puodai paprastai pasižymi platesnėmis panaudojimo galimybėmis ir yra atsparesni. 

 

Į ką atkreipti dėmesį?

 

Naudojant ketaus puodus derėtų atkreipti dėmesį į tokius dalykus:

 

  1. Ketaus puoduose nerekomenduojama reguliariai virti vandens, nes taip gali būti pašalinamas jų apsauginis sluoksnis, susidarantis grūdinimo metu.

  2. Špyžius yra sunkus. Todėl naudojant iš jo pagamintus indus reikėtų elgtis saugiai – ypač, jei netoliese yra mažų vaikų. 

  3. Ketaus puodai pagaminti iš metalo, todėl būkite atsargūs, jei Jūsų organizme yra geležies perteklius (pavyzdžiui, sergate hemochromatoze).  

 

Tinkamai naudojami ketaus troškintuvai – ilgalaikė investicija, leidžianti pasirūpinti lengvu maisto gaminimu ir subalansuota mityba. Jeigu to siekiate ir Jūs, peržvelkite platų Zana.lt asortimentą ir užsisakykite norimus indus internetu. 

 

Į ką atsižvelgti renkantis šį puodą?

 

Ketaus puodas gali tapti itin naudingu pagalbininku, jeigu prieš jį įsigydami apsvarstysite savo poreikius ir atkreipsite dėmesį į keletą aspektų:

 

  • Puodo matmenis ir tūrį. Didesnių matmenų puodas įprastai pasižymi ir didesniu tūriu, todėl jame tilps daugiau maisto. Apgalvokite, kokius patiekalus gaminate dažniausiai ir kokiam žmonių skaičiui juos patiekiate, kad pasirinktumėte tinkamą dydį.

  • Formą bei estetiką. Puodai gali būti ovalūs arba apvalūs, tad svarbiausia šioje vietoje atkreipti dėmesį į tai, ar pakaks vietos kitiems indams ant viryklės tuo metu, kai jais naudositės. Šiandien emaliuoti ketaus puodai yra tiek spalvoti, tiek ir įprastos juodos ar tamsiai pilkos spalvos, tad galima nesunkiai išsirinkti patraukliausią.

 

Ketaus troškintuvas naudingas tiek tiems, kurie virtuvėje nemėgsta praleisti daug laiko, tiek profesionalams. Šio virtuvės reikmens universalumas ir aukšta kokybė nepalieka abejingų. Tad užsisakykite norimą puodą jau dabar ir mes jį pristatysime į Jūsų namus bet kurioje Lietuvos vietoje. Jeigu norite gauti daugiau informacijos, susisiekite su mumis puslapio viršuje nurodytu telefono numeriu, el. paštu ar užsukite į artimiausią saloną – jų rasite visuose šalies didmiesčiuose.

 

 

DUK

 

1. Kiek kainuoja aukštos kokybės ketaus troškintuvas?

 

Tokio indo kaina gali skirtis, priklausomai nuo jo talpos, dizaino. Zana.lt asortimente – skirtingo dydžio ir spalvų ketaus troškintuvai. Taigi galite lengvai išsirinkti tą, kuris geriausiai atitinka Jūsų poreikius ir skonį.

 

2. Ar špižinius puodus galima naudoti orkaitėje?

 

Taip. Mūsų pardavinėjami špižiniai puodai gali būti naudojami orkaitėje iki 280 °C temperatūroje. 

 

3. Kokios talpos ketaus puodų turite?

 

El. parduotuvės Zana.lt asortimente galite rasti skirtingos talpos ir skersmens indų, pavyzdžiui: 

 

  • 3,6 l (24 cm);

  • 3,8 l (29 cm);

  • 6,3 l (28 cm).

 

Įvertinę asmeninius poreikius, galite pasirinkti Jums tinkamiausią variantą.

 

4. Ar špižinis troškintuvas gali būti naudojamas ant viryklės?

 

Mūsų asortimente esantys špižiniai puodai tinka visų tipų viryklėms, taip pat ir indukcinėms. Daugiau tokių indų ypatybių galite rasti jų aprašymuose. 

 

5. Kodėl verta gaminti ketaus puoduose?

 

Ketaus puodas emaliuotas arba tradicinis yra sukurtas sveikų patiekalų gaminimui. Tokiu būdu maiste išsaugoma daugiau vitaminų, mineralų ir kitų naudingų medžiagų. Todėl tampa lengviau užtikrinti skanią, sveiką ir subalansuotą mitybą.

 

6. Kokių gamintojų ketaus puodus galima rasti Zana.lt asortimente?

 

Kruopščiai atrenkame visą produkciją, kurią pardavinėjame. Todėl mūsų el. parduotuvėje galite rasti pasaulyje garsių gamintojų prekių. Bene geriausias pavyzdys šiuo atveju būtų „Pyrex“ ketaus puodai, kurie pasižymi nepriekaištinga kokybe.