Grįžti atgal
Visos Kategorijos

Pjaustymo lentelės

Domina kokybiška plastmasinė ar medinė lentelė pjaustymui, o gal visas pjaustymo lentelių rinkinys? Zana.lt kataloge rasite pripažintų virtuvės reikmenų gamintojų kūrinius – pavienes skirtingų medžiagų ir sumanaus dizaino lentas, taip pat stilingas pjaustymo lenteles su stovu. Trumpai apžvelgsime, ką rasite virtualiame asortimente. Papildoma informacija leis geriau pažinti kruopščiai atrinktus pasirinkimus, o taip pat – pasirinkti tinkamą gaminį per nuotolį, internetu.

Filtras
Rūšiuoti

Rūšiuoti

 • Rodyti per puslapį
 • 36
 • 64
 • 128
 • per puslapį
Atlikta

Pjaustymo lentelės – iš ko jos gaminamos?

 

Vienas kertinių naujų virtuvės reikmenų pasirinkimo kriterijų – medžiaga. Ji lemia ne tik pirkinio dizaino, bet ir naudojimo ypatumus, priežiūros subtilybes, ilgaamžiškumą. Keli populiariausių šių dienų pasirinkimų – plastiko arba medžio pjaustymo lenta. Tiesa, abi medžiagos skirtingos, tačiau abi turi savų privalumų.

 

Medinės pjaustymo lentelės

 

Medine pjaustymo lenta naudojasi tie, kurie vertina natūralias medžiagas, ieško tvaresnio, gamtai “draugiškesnio” varianto. Puikus pavyzdys, Zana.lt kataloge esančios tvarios buko medienos Brabantia lentos, padengtos apsauginiu aliejaus sluoksniu. Šis apsaugo nuo pažeidimų, vandens ir maisto produktų išskiriamo skysčių, kvapų. Kokybiškas medines lenteles renkasi ir tie, kurie nori „švelnesnio“ paviršiaus savo šefo peilių rinkiniui.

 

Stilingas medines pjaustymo lenteles, priešingai nei kitų medžiagų gaminius, galima drąsiai naudoti keliais būdais:

 

 • maisto produktų pjaustymui;
 • stilingam maisto pateikimui (pavyzdys – užkandžių lentos).

 

Dvipusės medžio lentos leidžia išnaudoti gaminį maksimaliai. Rengiate vakarėlį namuose? Ant vienos pusės patogiai supjaustysite maisto produktus, o nuvalę lentą ant kitos pusės juos stilingai patieksite. Medžio lentas daugelis naudoja kaip funkcionalią vakarėlių stalo dekoro detalę.

 

Dar vienas populiarus medinis variantas – bambukinė pjaustymo lentelė. Bambukas kaip medžio rūšis išsiskiria savo tvirtumu, mažesniu skysčių sugėrimo lygiu. Tiesa, būtent dėl tvirtesnio pagrindo, naudojantis šia medine lentele, rekomenduojama pjauti kiek tvirtesniais, aštriais peiliais. Įspėjame – juos galąsti gali tekti dažniau. Primename – mūsų tinklaraštyje galite rasti naudingus patarimus, kaip teisingai galąsti peilius.

 

Plastikinės pjaustymo lentelės

 

Kokybiškos plastiko pjaustymo lentos turi savų privalumų. Jos lengvos, o spalvų paletė – įvairesnė. Lanksti plastiko medžiaga leidžia išgauti skirtingas dizaino formas, lengviau integruoti papildomas funkcijas. Pavyzdžiui:

 

 • rankenėles;
 • paviršiaus griovelius;
 • kurti sulenkiamus modelius, kurie leidžia patogiau naudotis gaminiu.

 

Sulenkiama ar kiek išgaubta plastikine pjaustymo lentele patogu naudotis smulkiai pjaustant ingredientus sriuboms ir troškiniams. Naudodamiesi funkcionalia lentele pjaustymui, galite pagreitinti ir pagerinti maisto gamybos procesus.

 

Labai svarbus momentas – būtina kruopščiai atsirinkti patikimus, atsakingus gamintojus, besispecializuojančius kokybiškų virtuvės reikmenų srityje. Nekokybiškas plastikas nebus ilgaamžis, o netinkamai apdirbtas tokios lentos paviršius gali paveikti maisto produktų kokybę. Būtent todėl itin atsakingai atrinkome kataloge matomas plastikines pjaustymo lenteles (su stovu ir be jo). Šios, beje, tinka ir profesionaliam naudojimui.

 

Kad ir kurį medžiagos variantą pasirinksite, svarbu įvertinti daikto kokybę. Tai padaryti galima ir per nuotolį. Padės paties gamintojo pažinimas, medžiagų, dydžių bei daikto paskirties analizė. Tiesa, detalesnis produkto pažinimas leis geriau pažinti ir savo poreikius, „pasverti” naudojimo įpročius.

 

Kaip išsirinkti pjaustymo lenteles?

 

Kalbant apie konkretaus produkto pasirinkimą, be medžiagos yra dar keli kertiniai momentai. Žinoma, medžiaga yra pagrindas, tačiau taip pat svarbus lentelių dydis, dizainas ir paskirtis. Būtent apie šiuos tris pagrindinius kriterijus rašome toliau.

 

Dydis

 

Nesvarbu, tai plastmasinės ar medinės pjaustymo lentos, jos bus patogios tik tada, kai bus pakankamo dydžio. Prieš rinkdamiesi lentelę, pagalvokite, kam tiksliai ją naudosite, įvertinkite produktus, jų dydį. Zana.lt asortimente rasite dydžių įvairovę – S, M, L ir kitas lentas.

 

Jei norite atsinaujinti ar dairotės naujų lentelių, pjaustymo lentelių rinkinys su stovu arba be šio – idealus pasirinkimas. Juos sudaro to paties arba skirtingų matmenų paviršiai pjaustymui. Vis dėlto, profesionalių gaminių dizainą kuriantys prekių ženklai gerai apgalvoja standartinius vienodų lentelių dydžius. Tokius, kurie būtų universalūs.

 

Dizainas

 

Kalbėdami apie dizainą, omenyje turime ne tik dailias spalvas ar formas. Tekstūrinis, įbrėžimams atsparus, neslidus paviršius, patogios rankenėlės, slydimą sustabdančios kojelės, skysčius sulaikantys grioveliai ar kraštai – atrodo, tai smulkmenos, tačiau jos stipriai keičia naudojimosi daiktu patirtį. Apibendrinant, dėmesio verti niuansai:

 

 • spalva;
 • tekstūra;
 • forma;
 • papildomos funkcijos;
 • rankena ir kraštai.

 

Jei virtuvėje nėra daug vietos ar tiesiog norite šią išnaudoti kuo funkcionaliau, galite įsigyti minėtąsias lentas su dėklu. Tiesa, apgalvotas modernus dizainas taip pat leidžia patogiai sandėliuoti plastikines bei medines lenteles. Norime akcentuoti spalvas, mat pjaustymo lentelių spalvų reikšmė – ne tik dailus dizainas. Specifinės virtuvės reikmenų spalvos namuose ir maitinimo įstaigose naudojamos tam, kad būtų išvengta kryžminio maisto produktų užteršimo.

 

Paskirtis

 

Galiausiai – paskirtis. Tiek plastiko, tiek medinė pjaustymo lentelė gali būti naudojamos universaliai. Vis dėlto, profesionalai pataria turėti bent kelias atskiras lenteles skirtingoms maisto produktų grupėms, bent jau žaliai mėsai, žuviai ir tuomet kitiems apdorotiems produktams. Be to, toks sprendimas palengvina priežiūrą, leidžia pasirūpinti daiktu kokybiškai, išvengti skirtingų maisto produktų kryžminio užteršimo pavojų sveikatai.

 

Panašu, kad tai, ar plastikine bei medine pjaustymo lentele naudositės patogiai ir ilgai, lemia gebėjimas tikslingai pasirinkti daiktą. Jei turite klausimų dėl dydžio, medžiagos ar kitų niuansų, visuomet galite pasitarti su Zana.lt komanda.

 

Pjaustymo lentelių rinkinys – stilingai ir funkcionaliai virtuvei

 

Zana.lt kataloge galite rasti vienspalvių arba skirtingų spalvų reikmenų rinkinius, kuriuose lentelių paskirtis skiriasi pagal produktus. Pavyzdžiui, gaminiai, ant kurių pjaustomi:

 

 • žalia mėsa;
 • žuvis;
 • vaisiai ir daržovės;
 • termiškai apdoroti gaminiai.

 

Tokie pjaustymo lentelių rinkiniai suteikia maksimalų komfortą gaminant – nereikia plauti lentos norint ant jos pjaustyti kitus produktus. Kaip jau minėjome, reikia atsižvelgti į rinkinį sudarančių lentelių medžiagas, dydžius, dizaino subtilybes, žinoma – paskirtis.

 

Jeigu kataloge nematote jums patinkančio rinkinio, galite drąsiai jį susikurti patys. Tereikia pasirinkti skirtingų spalvų paviršius specifinėms maisto grupėms. Jas naudoti reikėtų sąžiningai, tik tiems gaminiams.

 

Lentelių priežiūra

 

Lentelių priežiūra yra gana paprasta, tokia, kaip ir bet kokio kito indo virtuvėje. Pasinaudojus pjaustymo lentele (pjaustymui ar serviravimui), ją reikia nuplauti kempinėle, su vandeniu ir indų plovimo skysčiu. Žinoma yra kelios taisyklės, kurios galioja skirtingos medžiagos lentoms:

 

 1. Plastikas. Tokias lentas galite drąsiai dėti į indaplovę. Jei lentelė pakeitė spalvą, pagelto, internete galite rasti įvairių namų gamybos „šveitiklių“ su citrinomis, soda, actu ir pan.

 2. Medis. Medines lentas, prieš naudojant pirmą kartą ir reguliariai vėliau, rekomenduojama tepti aliejumi. Taip išvengsite sausėjimo žymių – įskilimų. Taip pat, šiuos daiktus galima plauti tik rankomis ir po to būtina gerai juos nusausinti.

 

Išties, priežiūra nereikalauja daug laiko, ypač jei lentos naudojamos pagal paskirtį. Vien dėl to verta pasirūpinti jau paruoštu rinkiniu ar susikurti savo.

 

Aukščiau pateikti patarimai ir įžvalgos turėtų padėti pasirinkti tinkamas pjaustymo lenteles (medines ar plastikines) tiek fizinėse, tiek virtualiose parduotuvėse. Zana.lt kataloge kiekviena prekė turi savo informacinį aprašą, kuriame rasite svarbiausius niuansus – dydį, medžiagą, gamintoją, papildomas funkcijas. Turite klausimų? Susisiekite su mumis ir būtinai į juos atsakysime, patarsime. Laikas pereiti prie maloniausios dalies – stilingos ir funkcionalios virtuvės detalės paieškos.