Filtras
- Pagrindinis
- Virtuvės reikmenys
- Puodai ir greitpuodžiai
- Garų puodai
Garų puodai
Vieni žmonės maisto gaminimą laiko hobiu, malonumu, kiti – tiesiog kasdiene būtinybe. Tačiau visus juos vienija bendras noras: mėgautis ne tik skaniais, bet ir sveikais patiekalais. Tad nesvarbu, kiek laiko Jums tenka praleisti virtuvėje, – apie garų puodo įsigijimą pamąstyti išties verta. Jeigu racione dominuoja daržovės, jūros gėrybės ar paukštiena, garų puodas pravers norint šiuos produktus paruošti dar sveikiau ir pasirūpinti, kad stalą pasiektų tik maistingi, mažai kaloringi patiekalai. Jais gardžiuotis galite tiek kasdien, tiek įvairiomis progomis.
Garų puodų rūšys
Šie puodai gali būti kelių tipų: elektriniai arba garintuvai, pagaminti iš nerūdijančio plieno, grūdinto stiklo.
1. Elektriniuose puoduose dažnai yra įmontuotas laikmatis, kuris įspėja praėjus nustatytam gaminimo laikui. Daugelis garintuvų turi „centrinį tinklelį“, į kurį galima įdėti prieskonių ir taip pagardinti ruošiamą maistą. Kai kurių modelių puoduose yra skiriamosios sienelės, todėl vienu metu juose patogu gaminti keletą skirtingų produktų. Pagal poreikius galite įsigyti norimo aukštų skaičiaus (nuo vieno iki trijų) garintuvą.
Kai kurie elektriniai garų puodai turi aibę ir kitų naudingų funkcijų:
- maistą juose galima atšildyti,
- atidėti gaminimą keletui valandų,
- papildomai palaikyti šilumą po gaminimo, kad paruoštas maistas neatšaltų.
Vis dėlto elektrinis garų puodas ne vienintelis dėmesio vertas pasirinkimas.
2. Nerūdijančio plieno ar grūdinto stiklo garintuvai pasižymi itin paprastu naudojimu. Juos reikia uždėti ant verdančio vandens puodo ir tada sudėti norimus paruošti maisto produktus. Garintuvų apačioje yra skylės, pro kurias patenka verdančio vandens garai. Šis procesas yra efektyvus, o įranga nereikalauja didelių investicijų: reikalingas tik paprastas ir garų puodas, kurį ant jo uždėsite.
Dar vienas tokių garintuvų privalumas, kad jie neužima daug vietos. Sudėjus vieną į kitą, puodus patogu laikyti spintelėje ar kitoje virtuvės vietoje.
Paprasta ir naudinga alternatyva
Gaminant garuose nereikalingas aliejus. Kad ir kaip skaniai atrodytų keptas apskrudęs maistas, jis yra ne tik labai kaloringas, tačiau ir gausus kepimo metu susidarančių kancerogenų. Ilgainiui jie gali padidinti riziką susirgti onkologinėmis ligomis. Maistas garintuve niekuomet nepridega, neprilimpa prie dugno ar sienelių, išlaiko didžiąją dalį naudingų medžiagų ir vitaminų. Galėsite pamiršti prikepusias keptuves ir ilgą jų šveitimą – garintuvą vėl paruošite naudojimui vos per kelias minutes.
Lengvos priežiūros paslaptis yra ganėtinai paprasta – garų puodai gaminami iš aukštos kokybės medžiagų, kurios užtikrina maisto ruošimo efektyvumą. Be to, garintuvų rankenėlės sukurtos taip, kad jas būtų patogu paimti ir neįkaistų gaminimo metu. Nerūdijančio plieno garų puodas – tai daiktas, kurį verta turėti kiekvienoje virtuvėje.
Ką galima ruošti garuose?
Gariniai puodai tinka įvairaus maisto ruošimui. Juose puikiai išverda dauguma daržovių, paukštiena ir žuvis. Neįprastai, tačiau taip pat labai gardžiai garuose galima išvirti koldūnus ar netgi iškepti bandeles. Todėl drąsiai eksperimentuokite ir mėgaukitės naujais skoniais.
Garintuvo tipo pasirinkimas priklauso nuo to, kokį maistą dažniausiai planuojama gaminti. Pavyzdžiui, jeigu jums patinka garuose ruošti didesnes daržoves, patariama rinktis puodą be centrinės angos. Kukurūzų burbuolėms labiausiai tinka vertikalūs garintuvai, kurie yra aukštesni, tačiau siauresni. Kai kurie dideli garų puodai turi specialią angą, pro kurią po gaminimo galima išleisti skystį. Juos rekomenduojama rinktis tiems, kurie mėgsta garuose ruošti jūros gėrybes.
Kaip gaminti maistą garuose?
Garų puodas leidžia paruošti sveikus patiekalus paprastai ir greitai. Jei dar tik planuojate įsigyti šį daiktą, jums gali praverti keletas patarimų, kaip tinkamai gaminti garuose:
- Svarbu atkreipti dėmesį, kad garinimui skirtoje talpoje (krepšelyje ar tinklelyje) esantis maistas nesiliestų su vandeniu.
- Daugumai daržovių garintuve paruošti užtenka maždaug 5 min. Tačiau tam, kad neprarastų spalvos ir vertingųjų medžiagų, garuose jų nerekomenduojama laikyti ilgiau nei 10 min.
- Žuvis ir paukštiena garinama nuo 3 iki 10 min. Pavyzdžiui, baltos žuvies filė paruošti dažniausiai pakanka kelių minučių, o storesnei vištienos krūtinėlei reikia maždaug dešimties.
- Garintuve galima išvirti ir kiaušinius. Tam reikia apie 12 min. nuo vandens užvirimo.
- Jei naudojamas garų puodas, turintis kelis aukštus, ilgiau verdančius maisto produktus laikykite apačioje, o greičiau paruošiamus – viršuje.
- Tam, kad patiekalai įgautų ryškesnį skonį, gaminimo metu naudokite įvairius prieskonius. Be to, prieš garinimą maistą galima pamarinuoti.
Norite pradėti maitintis sveikiau ir toliau mėgautis išraiškingo skonio patiekalais? Tuomet garinis puodas – Jūsų dėmesio verta investicija.
Susisiekite su mumis
Jeigu renkantis puodą iškilo klausimų ar norite pasitikslinti dėl užsakymo detalių, maloniai kviečiame kreiptis svetainės viršuje nurodytu telefono numeriu darbo dienomis arba užsukti į mūsų parduotuves, esančias visuose Lietuvos didmiesčiuose. Mielai patarsime tiek dėl garų puodo, tiek dėl kitų indų ir virtuvės reikmenų pasirinkimo.